Jabari Parker jest blisko dołączenia do Chicago Bulls

14/07/2018
jabari parker

Zgodnie z informacjami Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Chicago Bulls starają się pozyskać z Milwaukee Bucks  zastrzeżonego wolnego agenta, jakim jest Jabari Parker.

Jabari Parker jest zastrzeżonym wolnym agentem, co oznacza, że Milwaukee Bucks mają prawo wyrównać każdą ofertę, jaką usłyszy zawodnik na rynku wolnych agentów. Niestety jednak zespół z Wisconsin nie ma wiele miejsca w salary cap, co może być dla nich przeszkodą. Bulls doskonale zdają sobie z tego sprawę i mogą złożyć ofertę, której Bucks nie będą w stanie wziąć na klatę. Podobno Bulls już rozmawiają z Parkerem na temat ewentualnego kontraktu.

Sponsor serwisu

Co ciekawe, Jabari Parker pochodzi właśnie z Chicago i bardzo zależy mu na tym, by znaleźć się w swoim rodzinnym mieście. Wybrany z drugim numerem w drafcie 2014 roku Parker nie ma co już liczyć na duże pieniądze w tym offseason, więc musi zadowolić się znaną sobie okolicą. Kiedy już zespół z Chicago złoży ofertę, Bucks będą mieli 48 godzin na podjęcie decyzji o jej wyrównaniu. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie im na tym zależeć. Pozyskanie Brooka Lopeza i Ersana Ilyasowy może być na to dowodem.

24-letni Jabari Parker na przestrzeni 4 lat w NBA nie zrealizował pokładanych w nim nadziei. Oczywiście głównym tego powodem są poważne problemy ze zdrowiem, z którymi przyszło mu się zmagać. Ani razu nie zagrał pełnego sezonu – najwięcej w sezonie udało mu się rozegrać 51 potkań. To wciąż znacznie mniej niż pełne 82 mecze. W swojej bardzo stopowanej kontuzjami karierze Parker średnio notuje 15,3 punktu, 5,5 zbiórki i 2 asysty na mecz.

Kopiuj link do schowka