Charlotte Hornets blisko zatrudnienia Kupchaka

03/04/2018
Mitch Kupchak Hornets

Po tym, jak Charlotte Hornets pożegnali się ze swoim generalnym managerem Richem Cho, zaoferowali tę posadę byłemu managerowi Lakers, Mitchowi Kupchakowi.

Rich Cho był w managemencie Hornets od 2011 roku, ale główną, naczelną funkcję, formalnie zaczął sprawować dopiero od 2014 roku. W czasie sprawowania posady przez Cho, w Charlotte nie osiągnięto wielu sukcesów. Można by jako sukces rozpatrywać awans do playoffów w sezonie 15/16, ale obecna sytuacja jest najważniejsza, a ta nie jest najlepsza. W zespole wiele jest za dużych, nieopłacalnych kontraktów, a wybory w drafcie w ostatnich (bardzo wielu) latach były z reguły nie trafione.

Sponsor serwisu

Z tego wszystkiego wynika właśnie zwolnienie Richa Cho. Nie można jednak powiedzieć, że obecna sytuacja Hornets to jego wyłączna wina – wszyscy wiedzą, że ostateczna decyzja zawsze należała do właściciela, Michaela Jordana. Wciąż jednak należy zakładać, że z lepszym managerem na pokładzie lepiej by się to wszystko ułożyło. Oferta dla Mitch Kupchaka została już oficjalnie złożona – tak twierdzą źródła będące blisko byłego managera Lakers. Istnieje duża szansa, że zostanie ona przyjęta.

Kupchak managerem w Los Angeles był aż od 1994 roku – funkcję przestał pełnić w 2016 roku. W tym czasie jak wiadomo Lakers mieli wiele wzlotów i upadków, ale te dwie dekady stoją przede wszystkim pod znakiem sukcesów Lakers. To Kupchak ściągnął do Lakers Kobe Bryanta w dniu draftu, sprowadził Shaquille’a O’Neal’a, Pau Gasola i skonstruował super-drużynę z Howardem i Nashem – być może była ona wielkim niewypałem, ale samo złożenie jej wymagało wielkich umiejętności managerskich. Rich Cho może się pochwalić przepłaconym Batumem.

Kopiuj link do schowka