Chandler odchodzi z Suns – czy dołączy do Lakers?

04/11/2018
Tyson Chandler

Los Angeles Lakers nie zaczęli sezonu zgodnie z oczekiwaniami – na szczęście w Phoenix już nadciągają posiłki – ich uosobieniem jest Tyson Chandler.

Deandre Ayton jest naprawdę dobry. Jest na tyle dobry, że Suns nie muszą płacić dużo pieniędzy tylko po to, by mieć dla niego na wszelki wypadek zmiennika. Klub negocjuje właśnie z zawodnikiem wykupienie jego kontraktu. Chandlera obowiązuje ostatni rok jego czteroletniej umowy, który gwarantuje mu w tym sezonie zarobki na poziomie 13,5 miliona dolarów. W rotacji Suns mógł liczyć na zaledwie 12 minut na mecz. Kim chce grać trener Kokoszkov na centrze po zwolnieniu Tysona Chandlera? Wygląda na to, że zmiennikiem Aytona będzie musiał zostać Ryan Anderson bądź też Richuan Holmes.

Negocjacje w sprawie buy-outu trwają, a Adrian Wojnarowski z ESPN już wie, jaki będzie następny krok. Zgodnie z doniesieniami niezawodnego dziennikarza, Tyson Chandler planuje związać się na resztę sezonu z Los Angeles Lakers. Tam 36-latek będzie mógł z powodzeniem odgrywać rolę zmiennika dla JaVale’a McGee. Tyson Chandler, pomimo sędziwego już jak na sportowca wieku, wciąż potrafi wykonać dobrze swoją robotę. Jego statystyki w tym sezonie – choć najgorsze w sezonie – w przeliczeniu PER36 wcale nie odbiegają od jego wcześniejszych sezonów.

Sponsor serwisu

Na przestrzeni całej swojej kariery Tyson Chandler spełniał rolę defensywnego zdaniowca w wielu różnych klubach. Zaprowadziło go to do tytułu mistrzowskiego z Dallas Mavericks, do jednego występu w meczu gwiazd, nagrody dla najlepszego obrońcy sezonu 2011/12, udziału w All-NBA Team 2011/12, oraz trzech nominacji do najlepszej defensywnej piątki sezonu.

Kopiuj link do schowka