Center Knicks przechodzi do Hornets

07/02/2018
fot. Brad Penner/USA TODAY Sports

Nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie wczoraj Willy Hernangomez oświadczył, że chce odejść z zespołu New York Knicks, a już dzisiaj zarząd spełnił jego prośbę. Hiszpański środkowy zamienia Nowy Jork na Charlotte.

Knicks w zamian otrzymają za Willy’ego Johnny’ego O’Bryanta i 2 picki drugiej rundy, choć nie wiadomo których draftów będą one dotyczyć.

Hernangomez to 35 pick draftu 2015. W swoim debiutanckim sezonie pokazywał się z dobrej strony, notując na swe konto 8 pkt i 7 zb w ciągu 18 minut na parkiecie. W tym roku jednak stracił miejsce w rotacji i grał średnio jedynie 9 minut na spotkanie, przez co jego statystyki spadły do 4 pkt i 2,5 zb. Jest to dosyć dziwny ruch ze strony Knicks, którzy przecież dzisiejszej nocy stracili na resztę sezonu Porzingisa. Wydawało się, że z tego powodu minuty dla Willy’ego się znajdą. Tym bardziej, że Hiszpan ma kilka ciekawych zagrań w zanadrzu.

Czy w Hornets otrzyma rzeczywiście więcej minut? To zależy od planów transferowych klubu, lecz na ten moment rywalizacja wcale nie wygląda na łatwiejszą. Willy o minuty będzie walczył z Dwightem Howardem i Codym Zellerem.

O’Bryant to silny skrzydłowy, dla którego to 4 sezon w lidze. Do tej pory nie wyróżniał się niczym, a jego statystyki z tego sezonu są niemal bliźniacze do Hernangomeza – 5 pkt i 2,5 zb w 10 minut na boisku.

 

Kopiuj link do schowka