Celtics i Sixers zamieniają się pickami!

18/06/2017
Sixers

Stało się to, o czym wczoraj pisaliśmy jako o plotce: pierwszy pick w Drafcie 2017 będzie należał do Sixers! Celtics wybierać będą z trójką i dostaną wybory w przyszłych draftach.

Szczegóły umowy nie są jeszcze znane, ale wszystkie najważniejsze źródła piszą o tym transferze jako dokonanym. 76ers drugi rok z rzędu będą kontrolować pierwszy pick w drafcie i wykorzystają go na powszechnie chwalonego point guarda Markelle’a Fultza. Fultz z nawiązką rozwiązuje problemy Philly z obsadą jedynki. Według Joela Embiida, Proces właśnie skręcił w stronę legendarności:

Co otrzymają Celtics w zamian? Wymiana nie obejmuje zawodników, tylko picki. Jak wspomniałem – nie ma pewności na razie jaka będzie ostateczna liczba tychże, ale na pewno do Beantown wędruje pierwszorundowy wybór Lakers w 2018 (to ten, który Sixers mieli dostać w 2017, ale LA wylądowali w pierwszej trójce i go ochronili, przez co zobowiązanie przeszło na następny rok). Jeśli za rok okaże się, że ten pick Jeziorowców będzie albo numerem 1, albo spadnie poniżej 5 miejsca, Sixers zamiast niego przekażą Celtics wybór w 2019 roku, który otrzymali od Sacramento Kings.

Być może do wymiany dojdą dodatkowe picki, ale póki co, stan draftowego posiadania Danny’ego Ainge’a i tak robi wrażenie:

Celtics zawstydzili The Process.

Kopiuj link do schowka