Cavaliers wymienią pick Brooklynu pod jednym warunkiem

03/02/2018
Koby Altman generalny manager Cleveland Cavaliers NBA David Richard-USA TODAY Sports

Cleveland Cavaliers dzięki wymianie z Celtics pozyskali bardzo wartościowy wybór w drafcie, pierwotnie należący do Brooklyn Nets. Wbrew powszechnej opinii, są skłonni oddać ten pick w wymianie, lecz jedynie za odpowiednią cenę.

Co będzie taką właściwą ceną dla Cavaliers? Według najnowszych doniesień, ma to być młody zawodnik, który zapewni im dobrą przyszłość. Dlatego też nie uwzględnią wyboru Nets w rozmowach na temat DeAndre Jordana, ani nikogo, kto może szybko odejść. Jak donosi Terry Pluto z Cleveland Plain Dealer, oddanie picku Nets jest jak najbardziej możliwe:

Sponsor serwisu

“Ciągle słyszę, że Cavs nie wymienią picku Nets. To nie jest prawda. Słyszę od swoich źródeł, że Cleveland to zrobią, tylko że nie za krótkoterminowe rozwiązanie jak DeAndre Jordan, który może od nich odejść w lecie.”

“Wymienią ten pick za młodego, obiecującego zawodnika, który będzie związany z drużyną przez kilka lat umową. Natomiast swój własny pick chętnie wymienią.”

Właśnie pick Cleveland powinna zawierać oferta za Jordana, według dziennikarza z Ohio. Jego zdaniem, za DeAndre Cavs powinni wystosować ofertę Shumpert i ich własny pick, ewentualnie razem z Channingiem Frye, ale strata Frye mogłaby być zbyt istotna. Czy to przekona Jerry’ego Westa?

To nie wszystko, Pluto informuje dalej, że Kawalerzyści, którzy mają podkoszowe problemy nie wyrazili wcale zainteresowania Gregiem Monroe, ale możliwe iż zwrócą uwagę na Tysona Chandlera, jeśli ten również odejdzie z Phoenix Suns.

Kogo w takim razie Cleveland zamierzają sprzedawać? Okazuje się, iż coraz bardziej możliwe jest odejście J.R Smitha, którego rzekomo Cavs oferowali już co najmniej kilku zespołom. Problem leży w kontrakcie Smitha, który na przyszły sezon ma gwarantowane 15 milionów dolarów. Gdyby tylko chciało mu się jeszcze grać w obronie, tak jak kiedyś:

Kopiuj link do schowka