Cavaliers próbują pozyskać Whiteside’a

10/08/2018
Whiteside fot. Mike Ehrmann/Getty Images

Cleveland Cavaliers próbują przebudować swój zespół po odejściu LeBrona Jamesa. Według najnowszych informacji, prowadzą oni w tej sprawie rozmowy z Miami Heat.

Pewnymi swej pozycji w Cavaliers mogą być chyba tylko dwaj zawodnicy. Collin Sexton, czyli tegoroczny 8 wybór draftu i Kevin Love, który podpisał pod koniec lipca ogromne przedłużenie z Cleveland. Reszta składu może się spodziewać informacji o swojej wymianie, chociaż wymienić niektóre umowy będzie niezwykle ciężko.

Sponsor serwisu

Jednakże, pojawiły się informacje o potencjalnym partnerze handlowym dla Cavs w postaci Miami Heat. Zgodnie z doniesieniami, Kawaleria wciąż wyraża zainteresowanie Hassanem Whitesidem. Podobno na stole pojawiła się oferta wymiany na mocy której, do Cleveland trafiłby środkowy Heat, a w drugą stronę powędrowaliby Kyle Korver i Tristan Thompson.

Cleveland od dłuższego czasu pojawia się w plotkach na temat Hassana. Pozyskanie dobrego środkowego było celem Kawalerii już od kilku sezonów. Whiteside odpowiednio zmotywowany potrafi regularnie dostarczać double-double dodając do tego kilka bloków. Sparowany z Kevinem Love, który rozciąga grę na silnym skrzydle mógłby wyglądać całkiem nieźle. Jeśli Cavs mają w planach walkę o playoffy, Whiteside z pewnością by im w tym pomógł.

Dla Heat z kolei oznaczałoby to przede wszystkim pozbycie się kłopotliwego gracza. Relacje środkowego z klubem nie układają się najlepiej już od dłuższego czasu. I chociaż Pat Riley zapewniał ostatnio, że Miami nigdy nie planowało sprzedaży swego centra, nie oszukujmy się – jeśli Brylantynowy Pat uzna, że może się to opłacić, nie będzie miał wątpliwości.

Mimo wszystko wymiana Whiteside’a na Thompsona i Korvera raczej nie przekona zarządu na Florydzie. Przez następne dwa sezony wymieniona dwójka zarobi około 51 milionów dolarów, czyli jedynie jakiś milion mniej niż Hassan. Sportowo również taki deal nie powala na kolana z perspektywy Miami. Jedynym czynnikiem mogą tutaj być relacje zawodnika z zarządem. Jeśli te nie zostaną naprawione, Heat mogą nie mieć wyboru.

Kopiuj link do schowka