Cavaliers pozyskują z Clippers nowego zawodnika

06/08/2018
Sam Dekker Cavaliers

Jak poinformował na Twitterze Adrian Wojnarowski z ESPN, Cleveland Cavaliers pozyskali z Los Angeles Clippers Sama Dekkera.

Prawdę mówiąc, niewiele wiemy na temat tej wymiany. Do Cleveland z Los Angeles powędruje kontrakt Sama Dekkera, w drugą stronę… No własnie nie wiadomo co w drugą stronę. Nie będzie to jednak żaden zawodnik – prawdopodobnie gotówka, bądź jakieś wyjątki finansowe. Clippers zależało bowiem na zrobieniu sobie miejsca w rotacji. Tego lata w składzie mniej utytułowanej ekipy z LA pojawili się Luc Mbah’a’Moute oraz Mike Scott. Istniało więc duże zagrożenie, że dla Dekkera zabraknie minut.

Sponsor serwisu

Cavaliers natomiast nie mieli problemu z pozyskaniem jednego roku kontraktu 24-letniego skrzydłowego. Sam Dekker zarobi w przyszłym sezonie niecałe 3 miliony dolarów, a następnie Cavs będą mogli złożyć mu ofertę kwalifikacyjną, albo stanie się on zastrzeżonym wolnym agentem. Czy w składzie zespołu z Ohio znajdzie się miejsce dla Dekkera? Być może – wciąż nie ustają głosy odnośnie tego, że klub próbuje przehandlować gdzieś umowę Kyle’a Korvera.

W ruchach Cavs widać, że chcieliby trochę odmłodzić skład. 24-letni Dekker wciąż ma przed sobą jeszcze trochę rozwoju. Nie zostanie już gwiazdą, ale w odpowiednich warunkach może stać się jeszcze bardziej przydatnym graczem – Cavs natomiast będą mieli pierwszeństwo w zaoferowaniu mu nowego kontraktu. Dekker w ubiegłym sezonie notował średnio 4,2 punktu i 2,4 zbiórki. Zanotował słabszy sezon niż przed rokiem w barwach Rockets (dużo słabiej trafiał też zza łuku), ale nie dostawał zbyt wielu szans na pokazanie swojego potencjału.

Kopiuj link do schowka