Cavaliers planują pozyskanie DeAndre?

25/11/2017
fot. Tony Dejak/Associated Press

W ostatnim czasie świat obiegła wiadomość, iż DeAndre Jordan nie jest uwzględniany w przyszłości Clippers i został wystawiony na listę transferową. To oczywiście rozbudziło apetyty na kolejny wielki transfer. Jak się okazuje, jest na to szansa, gdyż najnowsze doniesienia mówią o zainteresowaniu ze strony Cleveland.

Jak wiadomo, Cavs mają ogromne kłopoty w obronie i nawet seria siedmiu kolejnych zwycięstw nie jest w stanie tego zakryć. Dodatkowo kłopoty kadrowe również dają się we znaki teamowi z Ohio. W takim wypadku Joe Vardon z Cleveland.com uważa, że pozyskanie Jordana byłoby świetnym ruchem. W zamian Cavs mieliby oddać Tristana Thompsona (plus kogoś z niewielkim kontraktem dla wyrównania pieniędzy).

Cóż, dla Cavs byłby to wyśmienity deal. Dostają dobrego obrońcę w polu trzech sekund, który potrafi dominować na deskach. W ataku przy tylu strzelcach obwodowych, z pewnością znalazłby miejsce na kilka dobitek, a i może jakiegoś pick&rolla by skończył. Na matchup z Golden State jego obecność na pewno by nie zaszkodziła. W końcowych fazach Cavs i tak będą grali niskim ustawieniem, a wcześniej DeAndre mógłby sprawiać kłopoty Mistrzom. Ponadto, po sezonie kończy mu się kontrakt i choć ma opcję zawodnika, to lekki areszt domowy z pewnością by go przekonał do rezygnacji z niej. Jeśli oczywiście Cavs nie chcieliby go zostawiać. Pytanie najważniejsze jednak brzmi, jak przekonać Clippers do takiej wymiany?

Tristan Thompson bowiem zagrał do tej pory w 8 meczach notując zawrotne 4,4 pkt. i 6,4 zbiórki średnio. Dodatkowo jego kontrakt jest w pełni gwarantowany do końca sezonu 2019-20. Taka wymiana byłaby niezwykle jednostronna i nieopłacalna dla zespołu z Los Angeles. Clippers to wciąż Clippers i mogą co prawda podjąć niezrozumiałe decyzje, ale szanse na to są minimalne. Tym bardziej, że w tym sezonie doradcą w tym klubie jest Jerry West, a on raczej słynie z mądrych decyzji. Mimo wszystko fani Cavs z pewnością by się ucieszyli na taką ewentualność.

Kopiuj link do schowka