Cleveland Cavaliers nie chcieli Doncica

12/07/2018
fot. Mike Stobe/Getty Images

Luka Doncic to jedno z najgorętszych nazwisk tegorocznego draftu. Ze swoim zestawem umiejętności ma być w NBA prawdziwą gwiazdą. Nie wszystkim jednak zależało na tym zawodniku. Cleveland Cavaliers odrzucili propozycję wymiany ze strony Atlanty Hawks.

Cavaliers wybierali z numerem ósmym i postawili na dynamicznego rozgrywającego, Collina Sextona. Koby Altman miał jednak okazję ku temu, aby pójść w górę drabinki draftu i dostać trzeci wybór. Z nim wybierała Atlanta Hawks, której zarząd aktywnie handlował podczas nocy draftu.

Sponsor serwisu

Hawks zaproponowali Cavs wymianę, na mocy której do Cleveland powędrowałby 3 pick i Kent Bazemore w zamian za wybór numer 8. Kluczowym elementem był tutaj Kent Bazemore, a raczej jego kontrakt. Obrońca ma bowiem zagwarantowane 18 milionów dolarów na przyszły sezon i opcję gracza za 19 milionów na rozgrywki 2019-20. Kolejny wysoki kontrakt dla Cavs nie byłby dobrym wyborem. Szczególnie, że w Ohio są wielkimi fanami talentu Sextona.

Z drugiej strony, mogła wystarczyć odrobina negocjacji. Ostatecznie bowiem Hawks wymienili pick nr 3 za wybór nr 5 i dodatkowo mocno chroniony przyszły pick od Dallas Mavericks. Początkowo też chcieli wcisnąć Cubanowi kontrakt Bazemore’a, lecz im się nie udało. Jeśli za kilka lat Doncic faktycznie okaże się być wybitnym graczem, przejęcie kontraktu Bazemore’a będzie śmiesznie niską ceną. Kto wyszedł na tym najlepiej, przekonamy się za kilka lat. Jak dotąd Sexton wygląda naprawdę dobrze w Lidze Letniej.

Kopiuj link do schowka