Cavaliers celują w Kembę Walkera

20/06/2018
Kemba Walker

Kemba Walker, rozgrywający Charlotte Hornets znalazł się na celowniku Cleveland Cavaliers. Zespół z Ohio pilnie potrzebuje poważnych wzmocnień, jeśli chce zatrzymać u siebie Jamesa. Jedną z opcji stał się właśnie Kemba.

Cavaliers mają fatalną sytuację kadrową i jeśli chcą, żeby LeBron James nie opuścił ich zespołu w najbliższym czasie, muszą działać na rynku transferowym. Tym bardziej, że mają czas, aby wzmocnić swoją drużynę, albowiem obóz LeBrona wstrzyma się z informacjami na temat przyszłości Jamesa przynajmniej do nocy draftu. Jako że Cavs nie mają miejsca na wolnych agentów ich jedyną opcją pozostają wymiany. Jedną z nich chcą przeprowadzić z Charlotte Hornets.

Sponsor serwisu

Szerszenie mają podobną sytuację do Cavaliers. Podobnie jak oni Hornets mają zapchane salary cap złymi kontraktami. Różni ich oczywiście osoba LBJ. W obecnym składzie Charlotte są typowymi średniakami. Taki stan rzeczy nie może być zadowalający dla Michaela Jordana, dlatego też w tym roku doszło już do małej rewolucji, gdy zatrudniono nowego trenera i GM-a. Od dłuższego czasu pojawiają się również plotki dotyczące sprzedaży poszczególnych graczy. Najciekawszym z nich oczywiście jest Kemba Walker.

Według informacji Joe Vardona z Cleveland.com Kawaleria jest mocno zainteresowana pozyskaniem Walkera i wypytywała Hornets o rozgrywającego. Nie wiadomo jaki pakiet miałby skusić Charlotte, lecz najprawdopodobniej musiałby on zawierać 8 pick, który Cavs posiadają.

Dla Cavs oczywiście miałoby to sens. Kemba to All-Star, który nie ma problemu z grą pod presją i z pewnością mógłby wspomóc Jamesa w ataku lepiej niż ktokolwiek z obecnej kadry Cleveland. Jednakże czy Mitch Kupchak poświęci swojego najlepszego zawodnika za dopiero 8 wybór i umowę jednego z weteranów? Jest to co najmniej wątpliwe. Chociaż oczywiście nie przeszkadza to fanom tworzyć wszelkie scenariusze poważnych wzmocnień dla Cavs.

Kopiuj link do schowka