Carmelo Anthony zagra dla Houston Rockets

23/07/2018
fot. David Zalubowski/AP

Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami, Carmelo Anthony wybierze Houston Rockets. Skrzydłowy zasili zespół z Teksasu zaraz po opuszczeniu listy wolnych agentów.

Anthony podpisze jednoroczny kontrakt za minimum dla weterana, czyli około 2,4 miliona dolarów. Tym samym Melo nie połączy sił z LeBronem Jamesem w Los Angeles Lakers.

Sponsor serwisu

Potwierdzenie tej informacji, której tak naprawdę wszyscy się spodziewaliśmy odkąd ogłoszona została wymiana pomiędzy Thunder i Hawks, dostarczył nam Marc Stein z NY Timesa. Jeśli zatem po drodze nie pojawią się jakieś nagłe i nieprzewidziane przeszkody, już wkrótce Carmelo podpisze umowę z Houston. Oficjalnie jednak dojdzie do tego najwcześniej na początku przyszłego tygodnia, gdy wszelkie formalności związane z wymianą zostaną dopięte, a następnie Melo zostanie zwolniony i po 48 godzinach będzie mógł wreszcie podpisać kontrakt z Rakietami. Decyzja jednak już zapadła.

Anthony dołączy zatem do Jamesa Hardena i Chrisa Paula, którzy z pewnością są zadowoleni z takiego obrotu rzeczy. Paul to stary przyjaciel Melo i wielokrotnie wspominał o tym, że chciałby zagrać razem z nim w drużynie. Harden natomiast całkiem niedawno stwierdził, że Carmelo byłby wspaniałym nabytkiem dla zespołu.

Rockets dodają zatem kolejną strzelbę do swojego zespołu i zwiększają jeszcze swoją siłę ofensywną. Jednakże Melo, jak wiadomo pozostaje dziurą w obronie, a przecież Houston straciło już w tym offseason dwóch bardzo dobrych defensorów w osobach Arizy i Mbah a Moute.

Jak oceniacie ten ruch ze strony Daryla Moreya? Za tą kasę chyba warto ściągnąć do siebie Melo? Pytanie brzmi ile jeszcze paliwa zostało mu w baku i jaką rolę widzi dla siebie skrzydłowy, bo niewątpliwie nie będzie dostawał tylu posiadań ile by chciał.

Kopiuj link do schowka