Carmelo Anthony w Hawks, Dennis Schroder w Thunder

20/07/2018
fot. Jerome Miron/USA Today Sports

Stało się. Wreszcie Melo odszedł z OKC. Nie został jednak zwolniony, lecz Sam Presti zdołał jeszcze wymienić kontrakt skrzydłowego za Dennisa Schrodera z Atlanty Hawks.

Plotki o takim rozwiązaniu pojawiły się już wcześniej. Jednakże późnym wieczorem, Adrian Wojnarowski potwierdził wcześniejsze spekulacje i poinformował jak wygląda wymiana w której ostatecznie wzięli udział także 76ers.

Sponsor serwisu

I tak Carmelo Anthony, Justin Anderson i pick pierwszej rundy draftu, chroniony w loterii w 2022 roku od Thunder, powędrowali do Atlanty. Philadelphia 76ers otrzymała Mike’a Muscalę, a Oklahoma City Thunder dostała Dennisa Schrodera i Timothe Luwawu-Cabarrota.

Melo oczywiście nie pozostanie w Atlancie, lecz niedługo ma zostać wykupiony i stać się niezastrzeżonym wolnym agentem. Anthony otrzyma całą pensję, zatem niecałe 28 milionów dolarów generalnie tylko po to, żeby nie grał w Atlancie.

Jak się okazuje, nie ma zatem kontraktów niemożliwych do przehandlowania. Wszyscy wiedzieli, że OKC chcą się pozbyć Melo i najpewniejszym rozwiązaniem miało być zwolnienie skrzydłowego. Sam Presti to jednak cały czas czołówka w świecie generalnych menadżerów i udało mu się korzystnie sprzedać zawodnika. W zamian natomiast otrzymał bardzo solidnego Schrodera, który co prawda zarabia sporo, ale z pewnością będzie dużym wzmocnieniem na ławce Thunder i odciąży trochę Westrbooka z rozgrywania.

Hawks pozbywają zatem kłopotliwego kontraktu. Próbowali oni bowiem wymienić Dennisa przez całe lato, lecz dotychczas bezskutecznie.

A sam Melo? Smutny koniec nastąpił dla gościa, który co by nie mówić był jedną z największych gwiazd ligi. Sam jest jednak sobie winny. Według wszelkich doniesień, Carmelo ma już obraną ścieżkę i nie ma żadnych wątpliwości, gdzie chce grać. Anthony ma dołączyć do Chrisa Paula w Houston Rockets.

Kto najbardziej zyskał na tej wymianie? Thunder, Hawks, czy może jednak Houston?

Kopiuj link do schowka