Caris LeVert z fatalną kontuzją

13/11/2018
ft. Hannah Foslien/AP

Fatalnie potoczył się mecz przeciwko Minnesocie Timberwolves dla Brooklyn Nets. Caris LeVert, ich najlepszy zawodnik doznał strasznie wyglądającej kontuzji.

Do całej sytuacji doszło w ostatnich sekundach pierwszej połowy. LeVert w ostatniej akcji próbował zablokować Josha Okogie, niestety upadł w niewłaściwy sposób i prawa noga zawodnika wygięła się w nienaturalny sposób. Caris musiał zostać zniesiony na noszach z boiska i został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie dalsze badania.

Sponsor serwisu

Cały zespół był wyraźnie wstrząśnięty widokiem kontuzji:

Źródło: Twitter.com/SportsCenter

LeVert rozgrywał nie tylko najlepszy sezon w swej dotychczasowej karierze, ale był także liderem całego zespołu. Przed startem spotkania z Wolves notował na swe konto średnio 19 punktów, 4,2 zbiórki i 3,7 asysty.

Nie wiadomo na razie jaka jest dokładna diagnoza, lecz całkiem możliwe, że LeVert doznał złamania podobnego do urazu Paula George’a, czy Gordona Haywarda. Tak przynajmniej spekulują amerykańscy dziennikarze. Na Brooklynie są dobrej myśli, chociaż wiedzą, że nie zapowiada się najlepiej:

“Brak słów. Nie rozmawialiśmy ze sobą nawet podczas przerwy. Nikt nie miał nic do powiedzenia, niektórzy płakali. To było straszne.”

Kenny Atkinson, trener Nets:

“Miał świetny start sezonu. Wiem, że jeśli ktokolwiek jest w stanie wrócić po takiej kontuzji, to będzie to właśnie on. Nasze myśli są przy nim. Dzisiejszy wynik nie ma żadnego znaczenia w obliczu tej kontuzji.”

Tutaj pełny zapis video z całej sytuacji. Zawiera on drastyczne ujęcia:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Kopiuj link do schowka