Bynum: Wymiana nie, zainteresowanie tak

15/08/2011

Po ostatnim sezonie, zakończonym bardzo złym zachowaniem przezAndrew Bynuma drużyna LA Lakers była wielokrotnie krytykowana. Często też pojawiały się głosy na temat wymian zawodników tej drużyny. Najczęściej pojawiał się w nich młody środkowy, który miałby być wymieniony np. do Orlando Magic zaDwighta Howarda. Sam zainteresowany wypowiedział się w tej sprawie.

“Dobrze wiedzieć, że wszyscy mnie chcą; to znaczy, że zostanę w tej lidze na jakiś czas. Lubię L.A. i nie chcę nigdzie odchodzić. Będę bardzo zadowolony, jeśli będę mógł tu zostać przez całą karierę, a Lakers są przecież najlepszą drużyną w historii, wszyscy ic znają i doceniają, a ja doceniam możliwość grania dla nich.”

Bynum jest bardzo wartościowym graczem dla Lakers nie tylko z powodu bycia potencjalnym towarem w wymianie za Howarda, ale to wokół niego może być budowana drużyna w najbliższych latach, gdy Kobe Bryant będzie powoli schodził ze sceny. Jednak w przypadku drużyny Lakers zdecydowanie musi on poprawić swój wizerunek.

To, co zrobił w ostatnim meczu przeciwko Dallas Mavericks J.J. Barei nie przystoi żadnemu graczowi Lakers. Nie w tej lidze, nie od czasu zakończenia gry przez Dennisa Rodmana. Teraz liga jest bardzo wyczulona na wszelkie takie zdarzenia, dlatego Bynum nie zagra w pierwszych meczach nowego sezonu.

Nie wybiera się także za ocean, żeby grać w trakcie lokautu. Teraz trenuje z trenerem od przygotowania fizycznego mistrza świata w boksie Manny’ego Pacquiao. Podobno stracił już sporo tłuszczu i stał się dużo silniejszy bez dodatkowego obciążania kolan, które są kluczowe w jego przypadku, bo dotychczas to one hamowały jego karierę.

Kopiuj link do schowka