Butler zwołał zebranie dla zawodników, Thibodeau odwołał trening

12/10/2018
Jimmy Butler Minnesota Timberwolves AP Photo/Tony Gutierrez

Wow, niedługo okaże się, że każdy poranek zaczynamy od wieści na temat Jimmiego Butlera. Cóż jednak począć, kiedy wokół niego naprawdę dużo się ostatnio dzieje, a cała ta afera Butlerowa może wpłynąć na losy zespołu.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, jak wyglądał powrót Jimmiego do wspólnego trenowania z zespołem. Było gorąc0, było nieprzyjemnie i klub zdecydował się na zrobić coś, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Tom Thibodeau odwołał czwartkowy trening. Tak, brzmi to głupio, ale jeśli nie będzie treningu, nie będzie też awantury na treningu. Thibs to genius, który wyprzedza swoje czasy.

Sponsor serwisu

Odwołany trening nie przeszkodził jednak Jimmiemu Butlerowi spotkać się z kolegami z szatni i przedyskutować sytuację. Według Shamsa Charanii z The Athletic, Butler spotkał się z pozostałymi zawodnikami by przekazać im, że nie ma problemu z nimi, tylko z zarządem klubu. Jest to pewien krok w stronę – choćby tymczasowego – oczyszczenia atmosfery w szatni. Jeśli Jimmy ma zagrać z chłopakami choćby kilkanaście spotkań, to nie może być w stanie wojny z całym zespołem, bo to po prostu nie mogłoby wypalić na parkiecie.

Takie spotkanie być może było dobrym pomysłem, ale cała otoczka po raz kolejny budzi wątpliwości. Gracze co do zasady potwierdzali informację, że spotkanie takie doszło do skutku. Jedynie Jeff Teague na swoim Twitterze stwierdził, że nie doszło do żadnego spotkania. Być może Jeff po prostu nie został zaproszony. To byłoby jednak tworzenie kolejnych podziałów.

Kopiuj link do schowka