Jimmy Butler poprosił zarząd o wymianę! Dokąd trafi?

19/09/2018
Jimmy Butler fot. Andy Clayton-King/AP

Dużo się ostatnio mówiło o niechęci Butlera do pozostania w Minny. Teraz to już oficjalne – skrzydłowy poprosił o transfer.

Głosy o tym, że Jimmy Butler jest niezadowolony z sytuacji w Timberwolves ciągną się już praktycznie od kilku miesięcy. Zawodnik odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu, co już mogło być wyraźnie sugestywne. W ostatnich dniach pojawiła się informacja o spotkaniu Butlera z zarządem klubu, które mogło okazać się przełomowe – tak też się stało. Amerykańska prasa podaje do publicznej wiadomości, że Jimmy Butler poprosił włodarzy klubu o transfer.

Sponsor serwisu

Takie doniesienia ucinają dyskusje odnośnie tego, czy zawodnik zrezygnuje z opcji w kontrakcie by szybciej opuścić Minneapolis. Opcja pozostaje w kontrakcie zawodnika, ale wiemy już na 99%, że decyzję o jej wykorzystaniu podejmie w nowym klubie. Sytuacja wygląda następująco – Butler ma jeszcze rok gwarantowany w swojej umowie, a po sezonie 2018/19 może podjąć opcję gracza wartą prawie 20 milionów dolarów, bądź też trafić na rynek wolnych agentów.

Sytuacja odrobinę analogiczna do tej, w której znaleźli się wcześniej Paul George i Kawhi Leonard. Gwiazda na schodzącym kontrakcie może być łakomym kąskiem, ale istnieje ryzyko, że pogra tylko rok i odejdzie. Minny z kolei znajdują się teraz w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, ponieważ wartość transferowa ich gwiazdy spadła właśnie bardzo drastycznie. Nie ma co liczyć na pakiet lepszy niż ten, który dostali Spurs za Kawhi. Nie mniej jednak ofert będzie pewnie sporo – mam wrażenie, że kluby będą coraz chętniej podejmowały podobne ryzyko, zachęcone historią PG#13 i ciepłymi wypowiedziami Leonarda o Toronto.

Kopiuj link do schowka