Bulls zwalniają centra, by podpisać rozgrywającego

21/10/2018
Omer Asik Bulls

Według informacji K.C. Johnsona z Chciago Tribune, Chicago Bulls zamierzają rozstać się z Omerem Asikiem, by zatrudnić Shaquille’a Harrisona.

Cierpliwość się skończyła – zarząd Bulls nie zamierza dłużej trzymać w składzie gracza, z którego nie ma pożytku na parkiecie. Tym bardziej, że zabiera on miejsce innemu koszykarzowi, którego w Chicago chcieliby mieć. Omer Asik, doświadczony turecki środkowy, zostanie zwolniony z Chicago. Zawodnik od początku sezonu pauzuje z powodu zapalenia stawów – nie przebywał nawet razem z zespołem.

Omer Asik wciąż ma jeszcze ważny kontrakt na ten sezon, więc Bulls zwalniając go będą musieli mu wypłacić jego należność – prawdopodobnie w ratach. Asik ma w umowie ponad 11 milionów dolarów za sezon 2018/19, oraz 3 miliony gwarantowane z sezonu 2019/20. Omer od kiedy wrócił do Chicago z Nowego Orleanu w trakcie sezonu 2017/18, rozegrał zaledwie 4 spotkania. Cała jego kariera jest z resztą naznaczona kontuzjami – w przeciągu trzech ostatnich sezonów rozegrał łącznie nieco ponad 60 spotkań.

Sponsor serwisu

Zwolnienie Omera Asika otworzy miejsce w rotacji, które Chicago Bulls mają zamiar wykorzystać. Zgodnie z doniesieniami miejsce to ma zająć Shaquille Harrison – rozgrywający zwolniony przed samym startem sezonu przez Phoenix Suns.

źródło:YouTube/danacdgo

Kopiuj link do schowka