Bulls planują przedłużyć kontrakt Portisa

07/03/2018
Bobby Portis

Po przerwie spowodowanej weekendem gwiazd w drużynie Chicago Bulls doszło do niemałych przemeblowań w pierwszej piątce.

Ze składu odsunięto doświadczonych Justina Holidaya i Robina Lopeza, a także umniejszono minuty Jeriana Granta. Więcej czasu na parkiecie otrzymał m.in Cristiano Felicio, Cameron Payne a do podstawowego składu na stałe wszedł młody David Nwaba. W poniedziałek w meczu z Boston Celtics na pozycji centra trener Hoiberg postawił Bobbiego Portisa, dla którego był to drugi mecz w tym sezonie w wyjściowej piątce.

Sponsor serwisu

Może gdzieś z tyłu głowy nadal mamy początek sezonu w Windy City i starcie Portisa z Miroticiem, który jest już graczem Pelicans. Ostatecznie obydwaj znaleźli wspólny język na parkiecie, ale to Bobby przetrwał w drużynie po dzień dzisiejszy. Teraz sztab Byków planuje przedłużenie umowy z dobrze zapowiadającym i rozwijającym się centrem. Wygląda też na to, że może on pozostać na dłużej w wyjściowej S5.

Portis jest już w trzecim roku swojej debiutanckiej 4-letniej umowy. W październiku zeszłego roku klub podjął opcję w jego kontrakcie na przyszły sezon 2018-19. Oznacza to, że w kolejnym roku Bobby stanie się zastrzeżonym wolnym agentem.

Zespół Chicago jest w trakcie przebudowy i już wcześniej chcieliby postarać się o zapewnienie sobie jak najlepszej przyszłości. Tą przyszłością ma być w końcu młodość, o której mówił do niedawna wiceprezes klubu John Paxson i m.in. 23-letni center Bobby Portis.

W tegorocznym offseason wybrany z numerem 22 w drafcie 2015 zawodnik może podpisać już nową umowę z zespołem a Byki chcą rozpocząć latem wspólne negocjacje odnośnie przedłużenia. W przyszłym sezonie center zarobi blisko 2.5 mln $ w finałowym roku swojego kontraktu rookie.

Portis rozgrywa w barwach Bulls świetny sezon, pokazując, że ma w sobie potencjał zarówno po bronionej i atakowanej stronie parkietu. Jest waleczny na tablicach i reprezentuje grupę nowoczesnych podkoszowych, potrafiących trafiać rzuty dystansowe.

W tej kampanii zalicza średnio 13.2 pkt, 6.5 zb w 53 rozegranych spotkaniach. Co ciekawe w 11 spotkaniach od odejścia z zespołu Nikoli Miroticia jego cyferki wynoszą 17.1 pkt, 7.4 zb 47% z gry i 39% z dystansu.

 

 

 

Kopiuj link do schowka