Bulls chcą wymienić Parkera, trwają rozmowy z kilkoma klubami

15/12/2018
Jabari Parker Bulls Maddie Meyer/Getty Images

Kariera Jabari Parkera znajduje się na nie małym zakręcie – Chicago Bulls nie tylko posadzili go na ławce, ale też próbują wymienić.

Jeszcze wczoraj podawaliśmy informację, że trener Jim Boylen nie przewiduje dla Jabariego Parkera minut w rotacji. Dziś KC Johnson z Chicago Tribune donosi, że Chicago Bulls szukają wymiany dla swojego skrzydłowego – rzekomo są już zaangażowani w rozmowy z kilkoma zainteresowanymi klubami. Chętni są, trwa jedynie szukanie rozwiązania, które spełniałoby wszystkie finansowe wymogi takiego transferu. Parker gra bowiem na sporym kontrakcie, który gwarantuje mu 20 milionów dolarów w tym sezonie i 20 w następnym, o ile klub podejmie opcję. Raczej nie podejmie i to chyba niezależnie od tego, w którym zespole Parker znajdzie się na koniec sezonu.

Przypomnijmy, że Jabari Parker może być przehandlowany właściwie dopiero od dzisiaj – kontrakt z Bulls opiewający na kwotę 40 milionów dolarów podpisał przecież dopiero w ubiegłe wakacje. Jaki jest powód odsunięcia Parkera od zespołu? Nie padły żadne oficjalne stwierdzenia poza tym, że według Jima Boylena Parker jest po prostu silnym skrzydłowym, a ta pozycja jest obsadzona przez Lauri Markkanena i Bobby’ego Portisa. Nieoficjalnie mówi się o tym, że trener nie może znieść defensywnej indolencji byłego gracza Milwaukee Bucks. Poza tym pojawiały się głosy, że to właśnie Parker razem z Zachiem LaVine stali za próbą odwołania treningu i nie są oni w najlepszych relacjach z nowym szkoleniowcem. Każde z powyższych jest pewnie po części powodem tej sytuacji.

Sponsor serwisu

Przypadki takie jak Jabari Parker są chyba jeszcze bardziej rozczarowujące niż takie pokroju Anthony’ego Benneta. Parker został wybrany z drugim numerem draftu 2014 przez Milwaukee Bucks i wydawało się, że wśród takich debiutantów jak Andrew Wiggins i Joel Embiid, to on jest najbardziej gotowy do gry na poziomie NBA. Niestety, złapały go poważne kontuzje, przez które tylko raz rozegrał w sezonie więcej niż 51 spotkań. Kontuzje wiązały się ze spadkiem mobilności, a ten odsłonił jego braki defensywne. Parker na przestrzeni 5 lat w NBA pokazywał jednak potencjał – średnio na przestrzeni kariery notuje 15,3 punktu, 6,9 zbiórki i 2,3 asysty. Ma tez dopiero 23 lata, więc z pewnością znajdą się chętni, by dać mu szansę. Na pewno jednak nie za 20 milionów dolarów za sezon.

Kopiuj link do schowka