Bucks zwalniają Muhammada, muszą zwolnić kolejnych graczy

12/10/2018
Shabazz Muhammad Bucks

Klub Milwaukee Bucks poinformował, że przed startem sezonu 2018/19 zwalnia Shabazza Muhammada, który miał niegwarantowany kontrakt z zespołem.

Nie jest to najszczęśliwszy moment dla Shabazza Muhammada. Na kilka dni przed startem sezonu zostaje on bez klubu i musi liczyć na to, że któryś z zespołów na tym etapie odczuje niedobór wingmanów. Sęk w tym, że każdy z klubów miał kilka miesięcy na to, żeby sobie zawodników na pozycje 2-3 znaleźć. Nie będzie więc łatwo Muhammadowi zahaczyć się w rotacji któregoś klubu.

Sponsor serwisu

Shabazz Muhammad dołączył do Milwaukee Bucks w czasie ubiegłego sezonu, zaraz po tym jak został zwolniony przez Minnesotę Timberwolves. Dograł sezon do końca w barwach Bucks, a we wrześniu podpisał z klubem z Wisconsin kolejny roczny kontrakt, z tym, że niegwarantowany. Mógł się więc Muhammad spodziewać, że taka sytuacja może nastąpić. Zwłaszcza w kontekście sytuacji kadrowej Bucks.

Przepisy NBA stanowią, że klub musi przystąpić do sezonu z maksymalnie piętnastoma graczami w rotacji. Jest też miejsce dla dwóch zawodników, którzy pozostają na ‘liście niwaktywnych’, czyli na przykład na co dzień grają w G-League. Liczba zawodników zawsze jest trochę większa jeszcze na etapie preseason, by klub mógł zdecydować się, komu dać szansę na uzupełnienie finalnego składu, a kogo odesłać z kwitkiem. W tej chwili Bucks mają na liście aż 19 zawodników, więc w najbliższych dniach można się spodziewać jeszcze przynajmniej dwóch zwolnień.

Kopiuj link do schowka