Bryant: Lakers zdobędą tytuł szybciej niż się spodziewacie

04/12/2018
fot. Chris Carlson/AP Photo

LA Lakers stali się jednym z faworytów do zdobycia tytułu wraz z przyjściem LeBrona Jamesa. Kobe Bryant uważa, że kolejny banner zawiśnie już wkrótce.

Lakers pożegnali się z Kobem w 2016 roku, lecz Black Mamba cały czas pozostaje mocno zainteresowany sytuacją w swoim byłym klubie. Tym bardziej teraz, kiedy po niemal dekadzie Jeziorowcy znów mają szanse na tytuł mistrzowski.

Sponsor serwisu

Początek sezonu jednak nie był zbyt obiecujący w wykonaniu Lakers, którzy mieli spore problemy i których często ratowała świetna postawa LeBrona. Sam James wspominał o tym, jak ciężko jest znaleźć równowagę w prowadzeniu do zwycięstw i uczeniu młodszych kolegów. Kobe doskonale to rozumie:

“To jest test na cierpliwość dla LeBrona. To kwestia odpowiedniego balansowania. Mieli problemy, więc LeBron brał piłkę, grał jako rozgrywający i decydował o wszystkim. To nie jest recepta na zdobycie tytułu, ale to jedyny sposób na utrzymanie się na powierzchni. Teraz, kiedy mają lepszy bilans, mogą znów wrócić do nauki wspólnej gry.”

Zdaniem Kobego, początkowe problemy były całkowicie naturalne i teraz będzie tylko lepiej. I to szybciej niż nam się wydaje:

“Mają odpowiednią determinację. Znajdą sposób. Mają utalentowany skład, a Rob sprawił, że są bardzo uniwersalnym zespołem. Cieszmy się zatem ich drogą do celu, ponieważ zostaną mistrzami zanim się zorientujemy. Wtedy będziemy mogli śmiać się z tych wszystkich fanów Warriors, którzy pojawili się nagle znikąd.”

Auć, Kobe jak zwykle się nie patyczkuje. Niestety, panie Bryant, ale jeśli Lakers faktycznie wygrają tytuł, to przejmą wielu dotychczasowych fanów Warriors. Jak każdy zespół mistrzowski. Kobe pewnie dobrze o tym wie, skoro przechodził zarówno przez mistrzowskie lata w Los Angeles jak i przez te bardziej chude.

Źródło:Youtube.com/NBA

Kopiuj link do schowka