Nets zwolnią Howarda! Może trafić do Warriors?

22/06/2018
Dwight Howard Oct 6, 2015; Memphis, TN, USA; Houston Rockets center Dwight Howard (12) during the first half against the Memphis Grizzlies at FedExForum. Mandatory Credit: Nelson Chenault-USA TODAY Sports

Niedługo potrwała przygoda Dwighta Howarda z Brooklyn Nets. Według najnowszych informacji, zespół właśnie porozumiał się ze środkowym w sprawie wykupienia kontraktu.

Howard trafił na Brooklyn w środę, za sprawą wymiany z Charlotte Hornets. W drugą stronę powędrował Timofey Mozgov 2 drugorundowe picki draftu i gotówka. Jak się okazuje, Nets nigdy nie mieli w planach wykorzystać Dwighta na parkiecie, a wymiana miała im posłużyć jedynie do uwolnienia się z kontraktu rosyjskiego centra. W ten sposób, z salary nowojorskiej drużyny spadną ponad 23 miliony dolarów.

Sponsor serwisu

Wymiana oficjalnie wejdzie w życie 6 lipca, zatem tego dnia Howard stanie się również wolnym agentem, chociaż oczywiście do tego czasu może już znaleźć zespół, który go zatrudni. Jak sam twierdz, zależy mu obecnie jedynie na zwycięstwach:

“Chcę być w sytuacji, w której będę miał szansę pomóc zespołowi osiągnąć sukces. To mój wyłączny cel. Jedyne czego potrzebuje to prawdziwa szansa i czyste konto, gdzie ludzie nie mówią ciągle o mojej przeszłości.”

Czy Howard będzie w stanie ogarnąć się na starość? Jeśli faktycznie chce walczyć o tytuł będzie musiał zaakceptować minimalny kontrakt. To już pierwsza trudność. Drugą będzie jego zachowanie, gdyż Dwight nie był popularny w żadnej szatni zespołu NBA od czasu ostatniego sezonu w Magic.

Czysto sportowo mógłby być świetnym wzmocnieniem dla kandydatów do tytułu. To wciąż bardzo dobry atleta, który potrafi bronić i znakomicie gra na deskach. Skoro Javale McGee potrafi robić różnicę w grze Warriors, to czemu nie Dwight? Niestety jego gra nie nadrabia negatywnego wpływu jaki wywiera on na szatnię. Czy to możliwe, że nie znajdzie już zatrudnienia w NBA? Swego czasu był nie do zatrzymania:

Kopiuj link do schowka