Brat Manu dołączy do sztabu szkoleniowego Spurs w lidze letniej

17/06/2017
seba ginobili

Sebastian Ginobili – starszy brat Manu – spędzi lato zbierając trenerskie szlify pod okiem fachowców Spurs.

Sebastian Ginobili nie miał aż takiego talentu co Manu, ale Seba też potrafił grać w kosza – reprezentował barwy Argentyny na arenie międzynarodowej, był też wielokrotnym All-Starem ligi w rodzinnym kraju. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się trenerką i obecnie pełni funkcję pierwszego szkoleniowca klubu, w którym zaczynał m.in. Manu – Bahia Basket.

Tego lata otrzymał zaproszenie ze sztabu szkoleniowego Spurs – będzie się uczył oraz pomagał w czasie ligi letniej w Utah. Seba zdaje sobie sprawę, jaka to szansa:

Idea jest taka, by przekonać się jakich ekscytujących rzeczy mogę się nauczyć. NBA to zupełnie inna bajka niż FIBA, ale zawsze można podpatrzeć coś, co pozytywnie wpłynie na sposób w jaki pracujesz – od strony technicznej, podejścia do zawodników, organizacji, komunikacji czy używania nowoczesnych technologii. Jadę do San Antonio z wielkimi oczekiwaniami, bycie częścią tego świata przez ponad dwa tygodnie to świetna sprawa.

Ostrogi to bardzo rodzinna organizacja. Poza ściągnięciem na wakacje brata Manu, zatrudnili też niedawno syna byłego zawodnika – Steve’a Kerra.

Kopiuj link do schowka