Brandon Jennings zostaje w Bucks na dłużej

03/04/2018
Jennings (AP Photo/Brandon Dill)

Zgodnie z doniesieniami podawanymi przez ESPN, Milwaukee Bucks podpisali z Brandonem Jenningsem kontrakt dłuższy niż tylko do końca sezonu.

Szczegóły umowy nie są znane, ale wiadomo, że kontrakt jest “kilkuletni” – obejmuje więc więcej niż jeden sezon. Wcześniejsza umowa na jakiej Brandon Jennings grał w Wisconsin była tylko umową 10-dniową. Jak się okazuje, Bucks są zadowoleni z dotychczasowej gry 28-latka wracającego z Chin.

Sponsor serwisu

Brandon Jennings swoją karierę zawodową zaczął właśnie w Milwaukee, gdzie trafił w drafcie 2009 z 10. numerem. Od początku zapowiadał się na zaskakująco dobrego gracza – już w swoim siódmym meczu na parkietach NBA zdobył 55 punktów. Przez kilka sezonów prezentował jeszcze stosunkowo wysoki poziom, jednak jego forma zaczęła z roku na rok spadać. Punktem zwrotnym okazała się niestety kontuzja ścięgna Achillesa.

W tym sezonie, kiedy wrócił do Bucks już w drugiej części rozgrywek, prezentuje się dosyć chimerycznie – na dwa mecze na 16 punktów zanotował aż 9 takich, gdzie nie zdobył nawet 6 oczek. Średnio notuje 5 punktów, 3 asysty i prawie 2 zbiórki grając średnio po 14 minut na mecz. Średnia minut spadnie pewnie w playoffach – zwłaszcza jeśli wróci Brogdon. Po co Bucks Jennings, kiedy jest Bledsoe, Brogdon i w obwodzie jeszcze Dellavedova? Trudno powiedzieć, ale miejmy nadzieję, że się jednak przyda.

Kopiuj link do schowka