Brandon Jennings znów wypada z NBA

02/08/2018
Jennings (AP Photo/Brandon Dill)

Zgodnie z informacją podana przez Shamsa Charanię z Yahoo, Milwaukee Bucks zdecydowali się zwolnić Brandona Jenningsa.

28-letni Brandon Jennings został w 2009 roku wybrany w drafcie z 10. numerem właśnie przez Bucks. Wcale jednak nie spędził ostatnich 10 lat w Wisconsin. Po kilku udanych sezonach przyszły kontuzje, które wstrzymały jego karierę. Jakiś czas temu pojawiła się przed nim groźba wypadnięcia z ligi NBA. Dziś, kiedy Bucks zwalniają go w tak późnym okresie offseason, groźba ta powraca ze zdwojoną siłą.

Sponsor serwisu

W ubiegły sezon Brandon Jennings wchodził bez żadnego kontraktu z klubem NBA. Swoją karierę przeniósł on do Chin. Jak wiemy, sezon ligi chińskiej kończy się na tyle wcześnie, że zawodnicy są później w stanie dołączyć w trade deadline do jakiegoś zespołu NBA. Nie inaczej było w przypadku Jenningsa, który trafił do G-League, a później otrzymał kontrakt od Bucks. Z początku była to umowa 14-dniowa, lecz później przerodziło się to w dwuletni kontrakt.

Rok drugi nie był gwarantowany i Bucks mieli prawo z niego zrezygnować – co finalnie własnie uczynili. Nie zaoszczędzą w ten sposób wiele, bo zaledwie 2,2 miliona dolarów, ale będą mieli teraz więcej miejsca w rotacji. Eric Bledsoe i Khris Middleton mają wielu zmienników – Malcolm Brogdon, Mathhew Dellavedova, wybrany w tegorocznym drafcie Donte DiVincenzo, czy nawet 140-letni Jason Terry. Poza tym, w ostatnich dniach Bucks podpisali kontrakt z byłym obwodowym Blazers, Patem Connaughtonem. Przy założeniu, że tym razem wszyscy będą zdrowi, powinno wystarczyć.

Niepewny jest jednak los samego głównego zainteresowanego. Gdyby Brandon Jennings został zwolniony wcześniej, łatwiej byłoby mu z pewnością znaleźć jakieś zatrudnienie w NBA. 14 meczów w barwach Bucks w jego wykonaniu to nie była może koszykówka na najwyższym poziomie, ale miał on w tym czasie kilka przebłysków. Średnio notował 5,2 punktu, 2,2 zbiórki i 3,1 asysty w 14 minut. Zawodnika na pozycji rozgrywającego brakuje na przykład w Magic – nie ma jednak jeszcze żadnych plotek o ewentualnym zainteresowaniu. Możliwy wydaje się scenariusz, w którym Jennings znów musi wyruszyć za ocean w poszukiwaniu pracy.

Kopiuj link do schowka