Brad Stevens: Muszę zobaczyć, co mogę zmienić

16/02/2018
Brad Stevens AP Photo/Gerald Herbert

Boston Celtics mają swoje problemy. Po świetnym początku sezonu (pomimo kontuzji Haywarda), długo utrzymywali się na pozycji lidera konferencji wschodniej. Dosyć zaskakująco, trener Brad Stevens zrobił z Bostonu najlepszą defensywę ligi. Ich defensive rating stoi na poziomie 100,9 punktu na sto posiadań.

Ostatni miesiąc przyniósł jednak obniżkę formy i znacznie więcej porażek niż dotychczas. W ostatnich 10 meczach mają bilans “zaledwie” 5-5 i tracą już dwa spotkania do gorących w ostatnim miesiącu Toronto Raptors. Ich ofensywny rating przeszkadza w odnoszeniu zwycięstw – 104,4 punktu na sto posiadań to dopiero 21. wynik w całej lidze. To pokazuje pewien problem, z którym trener Brad Stevens zamierza zawalczyć:

“To może być ciężka końcówka, jeśli nie zmienimy trochę rotacji – muszę zobaczyć, co możemy zmienić. Będziemy patrzeć na każdą możliwą rzecz. Oczywiście, zawsze zwraca się uwagę na defensywne i ofensywne usprawnienia, ale nie wyciągamy możliwie dużo z naszych rotacji. Wejdziemy w to znacznie głębiej.”

W drugiej części sezonu możemy więc spodziewać się nieco innych ustawień na parkiecie. Być może jednak zespół jest po prostu trochę zmęczony i przerwa na All-Star dobrze im zrobi. Warto także zwrócić uwagę na to, że trochę słabszy okres zbiegł się w czasie z nieobecnością Marcusa Smarta, a jakiś czas temu kilka spotkań opuścił Kyrie Irving.

Kopiuj link do schowka