Boston Celtics chcieli pozyskać Kawhi Leonarda

14/06/2018
Kawhi Leonard fot. Soobum Im / USA TODAY Sports

Kawhi Leonard nie ma za sobą najbardziej udanego sezonu. Kontuzja wykluczyła go z udziału w większości spotkań, a przy tym skrzydłowy nie potrafił dogadać się z zarządem Spurs. Taki stan rzeczy postanowili wykorzystać Boston Celtics.

Według informacji podanych przez Adriana Wojnarowskiego, w trakcie tegorocznego trade deadline, Boston Celtics złożyli San Antonio Spurs ofertę wymiany. Głównym celem miała być gwiazda ekipy z Teksasu, Kawhi Leonard.

Sponsor serwisu

Jednakże Ostrogi od razu odrzuciły deal proponowany przez Celtics i nigdy nie wyszły z żadną kontrpropozycją. Nie wiadomo jak dokładnie miała wyglądać wymiana, której chciał dokonać Ainge, lecz z całą pewnością musiała zawierać ona zarówno młody talent Bostonu jak i przyszłe picki w drafcie.

Ukazuje to dwie rzeczy. Po pierwsze wbrew licznym doniesieniom jakie pojawiały się w trakcie sezonu, Spurs nigdy nie brali pod uwagę na poważnie handlowanie swoim skrzydłowym i od początku liczą na naprawę wspólnych relacji. Zresztą zgodnie z niedawnymi doniesieniami, są już znacznie bliżej dogadania się.

Po drugie natomiast, Celtics przez cały sezon próbowali wzmocnić swój skład. Byli poważnie zainteresowani Anthonym Davisem, chcieli wymiany dla Kawhi Leonarda. Ainge najwidoczniej nie chciał czekać na rozwój swojej młodzieży. Według źródeł, po tym co się wydarzyło w playoffs, w Bostonie są wreszcie skłonni postawić na młodych. Jednakże jeśli pojawi się okazja do wyciągnięcia prawdziwej gwiazdy, Danny prawdopodobnie nie będzie miał oporów, żeby poświęcić młodzież.

Kopiuj link do schowka