Booker zwolniony z Sixers, podpisze kontrakt z Pacers

28/02/2018
fot. Justin Setterfield/Getty Images Sport

Trevor Booker nie zagrzał długo miejsca w Philadelphii. Po tym jak zespół postanowił podpisać Ersana Ilyasovę, Trevor został zwolniony ze składu. Skrzydłowy jednak szybko znalazł nową drużynę, gdyż podpisał kontrakt z Indianą Pacers.

Booker został zawodnikiem Szóstek w grudniu, kiedy to stał się częścią wymiany, która wysłała Jahlila Okafora na Brooklyn. W barwach Philly zagrał w 33 spotkaniach za każdym razem pojawiając się na parkiecie z ławki rezerwowych. Dostarczał średnio niemal 5 pkt i 4 zb na 56% skuteczności z gry. Włodarze 76ers wyżej od jego energii cenią jednak talenty rzutowe Ersana Ilyasovy. Dlatego też postanowili wykupić kontrakt Bookera warty nota bene 9 milionów dolarów.

Sponsor serwisu

Ilyasova to drugi gracz Hawks, którego zatrudnią Sixers. Wcześniej do ich zespołu dołączył Marco Belinelli.

Trevor szybko znalazł nowego pracodawcę. Tym okazali się być Indiana Pacers, z którymi silny skrzydłowy ma podpisać kontrakt do końca obecnego sezonu, najprawdopodobniej za minimum dla weterana. Booker będzie zmiennikiem dla Thaddeusa Younga. Może w Pacers powtórzy swój szalony wyczyn jeszcze z czasów gry dla Utah?

Kopiuj link do schowka