Blejk!

30/01/2018

0. Przypomnijmy:

Blake Griffin, Willie Reed i Brice Johnson do Detroit Pistons

Sponsor serwisu

Tobias Harris, Avery Bradley, Boban Marjanovic, zastrzeżony na miejscach 1-4 w latach 2018-2020 pick w 1 rundzie Pistons, pick w 2 rundzie 2019 Pistons do Los Angeles Clippers

 1. Pierwsza reakcja to totalne asdawsafghgkjkjl#! Mózg mi się zawiesił nie wiedziałem co się stało i czy stało się dobrze czy źle.
 2. Druga reakcja to równie duża ilość przekleństw, które dopiero musiały znaleźć adresata
 3. Włączył się mózg
 4. SVG Królu złoty!
 5. SVG nie przegrał w życiu wymiany i to w dalszym ciągu się nie zmieniło.
 6. Pistons tym ruchem tworzą jeden z najbardziej ekscytujących frontcourtów ligi i…
 7. Dodają gracza na PF, który jest pod każdym boiskowym względem lepszy od Tobiasa Harrisa, zwłaszcza w obronie i…
 8. Otwierają minuty na pozycjach 2-3 Luke’owi Kennardowi, Stanleyowi Johnsonowi i Reggiemu Bullockowi, wszystkim trzem i…
 9. Dodają gwiazdę, która przyciągnie ludzi na trybuny i…
 10. Dodają do składu gracza, który momentalnie stanie się ich najlepszym kreatorem na boisku i…
 11. Wysyłają jasny sygnał: Playoffy albo nic.
 12. Jednocześnie ten ruch, to pierwszy odważny, ryzykowny ruch za czasów SVG w Detroit, do tej pory przyświecała mu zasada “przede wszystkim nie stracić”, a teraz po prostu idzie za upsidem, wreszcie.
 13. Zaufanie młodym graczom na pozycjach 2-3 i zdrowiu Griffina na 4, to monstrualne ryzyko, ale niezbędne, żeby zrobić krok do przodu. Wreszcie dowiemy się, co tak naprawdę mamy w naszej młodzieży, równocześnie nie tracąc na boiskowym potencjale.
 14. Oby tylko Blake nie pokłócił się z nikim ze sztabu Pistons. Skoro Sheed nikomu w organizacji nie dał publicznie w mordę, głupio byłoby, gdyby zrobił to Griffin.
 15. Po tym ruchu, Detroit na papierze ma kozacki duet we frontcourcie i najgorszą rotację w lidze na pozycjach 1-3, serio, najgorszą.
 16. Deal po Griffina to przejęcie monstrualnego, jeszcze 4,5 letniego kontraktu… ale to też przejęcie gwiazdy, która na rynku FA, nawet by nie rozważyła spotkania z managementem Pistons i która teraz jest z nami związana.
 17. Gif, który wrzucił Blake na Twitterze zaraz po wymianie wiele mówi, ale warto też patrzeć na jego twarz, w trakcie pierwszego meczu w barwach Tłoków.
 18. Dopasowanie BG z AD jest kontrowersyjne, też z punktu widzenia, tego, że w tegorocznym systemie Pistons to Drummond jest głównym rozdzielaczem piłki, ale wydaje mi się, że oni mogą równie dobrze świetnie do siebie pasować, patrząc na to jak ewoluowała gra ich obu w ostatnich dwóch sezonch.
 19. Jerry West nie przegrał tego dealu, żeby było jasne – mógł latem minionego roku stracić Griffina za nic, ale zamienił go na świetny kontrakt Tobiasa, picki i Prawa Birda do Bradleya. Miód malina dla przebudowujących się bez tankowania Clippers.
 20. Napisałem Jerry West? Chodziło mi o GMa Clippers… kto jest teraz tą marionetką?
 21. Odzyskałem część ekscytacji tymi Pistons.
 22. Nie wyobrażam sobie teraz, żeby do zespołu wrócił Reggie Jackson. Ciekawe czy Stan Da Man da radę go wymienić przed trade deadline.
 23. Blake, z najmodniejszego miasta Stanów trafia właśnie do najmniej modnego, jego romans z Kendall Jenner musi się teraz skończyć, ona nawet nie wie jakie narkotyki bierze się w Detroit i co to jest crack. Szkoda, bo to ładna dziewczyna.
 24. Serio, jak się musi teraz czuć lifetimer Clippers Blake Griffin?
 25. Będziemy mieć więcej o tej wymianie i innych zagadnieniach związanych z Pistons dzisiaj. Wspólnie z Piotrkiem i Dawidem napisaliśmy 6na3, które czekało tylko na poranną publikację, teraz z tego zrobi się 7na3, a część odpowiedzi musimy poaktualizować.
 26. Koniec z Ericiem kurwa Morelandem. Obecność Williego Reeda przykuje tego lamusa do ławki. Nawet Ersana Płaskoryjca lubiłem i szanowałem dużo bardziej niż przyszłego gracza Legii, Morelanda. KONIEC Z NIM
 27. Te małe rzeczy, które Pistons pozyskali z Griffinem, Reed i Johnson, to bardzo ciekawi ludzie, małe steale.
 28. Na Szóstym Graczu zamieszczę też dziś analizę tego dealu pod kątem fantasy jeśli Cię to interesuje.
 29. Nigdy nie zapomnę jesieni 2010 i tego jak kochałem wtedy Griffina, jak potężny hajp wzbudził we rok wcześniej, w preseason, podczas którego bodajże złamał rzepkę. Ma dopiero 28 lat i za sobą ilość kontuzji, którą mógłby obdarzyć dwóch 40 latków. Fajnie, że jest tu.
 30. Jeśli martwisz się o jego rzut za 3. Nie dalej niż w niedzielę oglądałem mecz Clippers z Pelicans, który Blake wygrał dwoma kolejnymi trójkami z 45 stopni w crunch time. Zastanawiałem się wtedy jak dobry po cichu już on jest. Teraz mam go u siebie i nie mogę w to uwierzyć… a wracając do rzutu za trzy, w tym sezonie oddaje 5.7 trójki na mecz na 34% skuteczności. Nie jest źle.
 31. Żałuję bardzo Tobiasa, który poszedł w sell high momencie, ale go bardzo lubiłem. Żałuję picku w 1 rundzie. Mniej żałuję Bradleya którego mieliśmy za darmo i był sporym rozczarowaniem. Nie żałuję Bobana. Powodzenia chłopaki na nowej drodze życia.
 32. SVG, zawsze kiedy przestaję Cię kochać, znowu mi to robisz. Ta relacja mnie zabija, Ty cudowny, wkurwiający sukinsynu <3 … wymieniłeś kończące się kontrakty Ersana, Jenningsa i pick za Blejka!

33.

Kopiuj link do schowka