Billups w Clippers, Carter i West w Mavs, a Paul dalej w Hornets

13/12/2011

Za nami kolejna noc pełna informacji dotyczących transferów w NBA. Kilku ciekawych zawodników zmieniło swoje kluby, a niektórzy jak Chris Paulpozostali dalej na swoich miejscach. Szczegóły poniżej.

Na pierwszy ogień wrzucimy znowu wymianę z Chrisem Paulemw roli głównej. Miał przejść do LA Clippers, którzy wystosowali bardzo ciekawą ofertę. Co do tego, kto w niej się znalazł były różne zdania. Jedni podawali, że byli to Eric Gordon, Al-Farouq Aminu, Eric Bledsoe, Chris Kamani wybór Minnesoty w pierwszej rundzie 2012 roku w drafcie. Inni podawali, że Hornets mieli wybór pomiędzy Gordonem, a wyborem w drafcie. Dużo prawda? Jednak wszystkich przebiło USA Today, które podało, że Hornets dodatkowo zażądali jeszcze DeAndre Jordana.

Ostatecznie nie doszło do zawarcia umowy i na razie strony przestały ze sobą rozmawiać, ale jak podaje m.in. Adrian Wojnarowskideal ostatecznie nie umarł i jeszcze możliwy będzie do niego powrót.

Tym bardziej jak spojrzymy na to, jakich ruchów kadrowych wczoraj dokonali Clippers. Otóż o północy naszego czasu mijał czas na składanie ofert Chauncey Billupsowizanim ten miał trafić na listę wolnych agentów. Spośród kilku ofert najlepszą okazała się ta złożona przez drużynę z LA.

W tej sytuacji Billups nie ma możliwości wyboru, a krążyły plotki, że po zostaniu wolnym agentem miał podpisać umowę za minimum z Miami Heat. Teraz jest skazany na Clippers i zgodnie z nowymi przepisami nie może być przez nich wymieniony aż do 1 lipca 2012.

Ta wymiana spowodowała, że Clippers będą mogli nieco zmodyfikować swoją ofertę za CP3 i oddać np. Mo Williamsa, co może być dla nich atrakcyjniejszą ofertą. Pytanie tylko czy nie zażądają i Williamsa i Bledsoe, bo ponoć bardziej zależy im na tym drugim. To może jednak być szansą na zatrzymanie w Los Angeles Erica Gordona.

Jak sami widzicie możliwych dalszych scenariuszy jest sporo. Na pewno brawa należą się Donaldowi Sterlingowiza szybkość działania w związku z Billupsem, bo jak tylko widział, że nie uda się pozyskać Chrisa Paula, znalazł sobie dobry zamiennik.

Clippers jednocześnie wyrównali ofertę, jaką Golden State Warriors złożyli DeAndre Jordanowi. W związku z tym mają bardzo szeroki skład i możemy tylko czekać, aż z klubu odejdą Chris Kaman i zapewne Mo Williams.

Pracowity dzień mieli także wczoraj Dallas Mavericks. Oficjalnie została podana do wiadomości informacja o pozyskaniu Vince’a Cartera. Drugi transfer jest również bardzo ciekawy. Pozyskany został w jego ramach Delonte West, który podpisał z Mavs jednoroczną umowę.W ten sposób drużyna z Teksasu zapełniła lukę po stracie J.J. Barei.

I wreszcie na sam koniec Marc Gasol pozostanie w Memphis Grizzlies, co od razu tak go ucieszyło, że podzielił się tą informacją na swoim koncie na twitterze. Niedźwiadki wyrównały ofertę za swojego środkowego złożoną przez Houston Rockets i ich gracze podkoszowi pozostaną bez zmian.

Cały czas jeszcze dyskutowany jest transfer O.J. Mayo do Indiana Pacers za Josha McRobertsai Brandona Rusha. Ponoć jest do niej bardzo blisko. A co do Indiany, to pożegnał się z drużyną James Posey, a zainteresowanie jego grą wyrazili już Boston Cetlics.

O kolejnych newsach będziemy was informowali zarówno na czacie, jak i na naszym profilu na Facebooku.

?ledź autora tekstu na Twitterze

Kopiuj link do schowka