Beal: Wizards bardzo potrzebują Walla

26/03/2018
Bradley Beal

Siedem tygodni minęło od operacji lewego kolana, a John Wall wciąż pozostaje poza grą i nie wiadomo kiedy wróci na parkiet. Jak podkreśla jego kolega z drużyny Bradley Beal, Wizards wyczekują powrotu swej gwiazdy z otwartymi ramionami.

Rozgrywający w minioną sobotę brał udział w pierwszym treningu na pełnym kontakcie po operacji lewego kolana. Póki co wciąż nie ma konkretnej daty jego powrotu na boisko, lecz początkowo mówiło się o przerwie trwającej mniej więcej 6-8 tygodni. W takim wypadku John powinien wrócić już w przyszłym tygodniu do gry. Tym bardziej, że według informacji na sobotnim treningu Wall wyglądał świetnie.

Sponsor serwisu

“Powinien wrócić lada moment. Jako trener, chcę go zobaczyć na boisku. Daje nam przewagę nad rywalami.”

Zdaniem kolegi i jednocześnie drugiej gwiazdy zespołu, Bradleya Beala, powrót Johna będzie niezwykle pomocny:

“Myślę, że to nam pomoże na wiele różnych sposobów, ponieważ tempo gry Johna to coś, czego nam zdecydowanie brakuje.”

“Jego gra w kontrze. Zdolność do przedarcia się w pomalowane, skupienia na sobie obrony i oddania piłki na obwód. To są rzeczy, których nam bardzo brakuje. Jego intensywność i zaangażowanie. Będzie świetnie mieć go z powrotem obok siebie. Jeśli tylko będzie w 100% zdrowy i pewny swojej gry – witamy z powrotem.”

Co ciekawe, Wizards wcale nie grali gorzej pod nieobecność Johna. Od chwili wypadnięcia rozgrywającego z gry mają bilans 14-11 i utrzymują 6 miejsce na Wschodzie. W dużej mierze jest to zasługa świetnej gry Tomasa Satoransky’ego na jedynce:

Kopiuj link do schowka