Avery Bradley zostanie w Los Angeles Clippers

03/07/2018
Bradley

Avery Bradley, który jest wolnym agentem, zdecydował się pozostać w dotychczasowym klubie i podpisze nowy kontrakt z Los Angeles Clippers.

Nowa umowa Avery Bradley’a z Clippers będzie dwuletnia i zagwarantuje zawodnikowi 25 milionów dolarów. 27-letni obrońca rozpoczął sezon 2017/18 jako gracz Detroit Pistons, gdzie trafił po siedmiu sezonach rozegranych w barwach Boston Celtics. W styczniu trafił do Clippers jako element wymiany z udziałem Blake’a Griffina. Widocznie spodobało mu się na tyle, że postanowił zostać.

Sponsor serwisu

Inna sprawa, że Clippers wystosowali dosyć wysoką ofertę. Po ewidentnie nieudanym sezonie, Bradley nie mógł liczyć na rynku na wielkie pieniądze, a jednak 25 milionów za dwa lata to suma więcej niż zadowalająca. Clippers mogą sobie na to pozwolić – jedynym graczem, który zarabiać będzie w ich składzie duże pieniądze jest Danilo Gallinari ze swoimi ponad 20 milionami za sezon.

Pytanie brzmi – w jaką stronę podążają Clippers? Bez DeAndre Jordana, nie ma w składzie już żadnego gracza, którego moglibyśmy jakkolwiek nazwać gwiazdą. Z całym szacunkiem do wszystkich graczy Clippers – jest to skład przeciętny. Do Playoffów na silnym zachodzie w obecnym kształcie nie wejdą na pewno. Z drugiej strony można się zastanowić, czy jest to skład odpowiednio słaby, by móc skutecznie zatankować. Tobias Harris, Lou Williams, Marcin Gortat, to jednak wciąż solidni zawodnicy. Z drugiej strony zachód będzie na tyle silny w przyszłym sezonie, że być może taki skład zagwarantuje im właśnie wysoki pick w drafcie.

 

Kopiuj link do schowka