Atlanta Hawks pozbywają się trenera Budenholzera

26/04/2018
Mike Budenholzer Hawks

Zgodnie z informacją podaną przez sam klub, doszło do porozumienia pomiędzy Hawks a Budenholzerem co do rozwiązania umowy.

Mike Budenholzer był trenerem Atlanty Hawks od 2013 roku – wcześniej spędził 17 lat w sztabie trenerskim San Antonio Spurs. Do on doprowadził zespół do pierwszego w historii sezonu z bilansem powyżej 60 zwycięstw. Pamiętny sezon 2014/15, kiedy to Hawks z Millsapem, Horfordem, Korverem i Jeffem Teague w składzie wygrali konferencję wschodnią i byli jednym z faworytów do końcowego sukcesu. Budenholzer potrafił zbudować zespół z solidnych graczy – teraz jednak sytuacja klubu jest zupełnie inna.

Sponsor serwisu

Atlanta Hawks to klub w głębokiej przebudowie, nie mający na ten moment żadnych szans na regularne wygrywanie. Zarzą chciałby pewnie znaleźć szkoleniowca, który będzie potrafił rozwijać nowych, młodych graczy. Mike Budenholzer to świetny specjalista, ale być może akurat tej cechy nie posiada i dlatego klub nie chciał go zatrzymywać. Z drugiej strony, trener z klubem rozstaje się za porozumieniem stron, więc może to on sam nie był zainteresowany pracą w przebudowującym się klubie.

Budenholzer już wcześniej dostał pozwolenie na rozmowy z klubami, które szukają nowego szkoleniowca. Nic więc dziwnego, że Mike odwiedził już Nowy Jork i Phoenix. Co ciekawe, także nie są to kluby, mogące walczyć o coś tu i teraz. Adrian Wojnarowski z ESPN uważa, że Hawks już mają kandydatów do objęcia funkcji trenera. Mają być w tym gronie Stephen Silas (asystent w sztabie Hornets), Nate Tibbets (asystent w Blazers), oraz Ime Udoka i James Borego (sztab Spurs).

Kopiuj link do schowka