Atlanta Hawks znaleźli nowego szkoleniowca

12/05/2018
Lloyd Pierce Atlanta Hawks

Klub ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie czteroletniej umowy z Lloydem Piercem, byłym asystentem Bretta Browna w 76ers.

Atlanta Hawks to zespół, który wszedł w fazę przebudowy. Jako drużyna młoda ii perspektywiczna, znaleźli sobie także młodego i perspektywicznego szkoleniowca. Zaledwie 42-letni Lloyd Pierce ma aż 15 lat doświadczenia w sztabie trenerskim. W 2003 roku, w wieku 27 lat, zrezygnował z kariery zawodniczej, by objąć posadę asystenta w swoim byłym uniwersytecie – Santa Clara.

Sponsor serwisu

Tam pracował aż do 2007 roku, kiedy to w roli asystenta przeniósł się do NBA. Zwiedził Cleveland, Golden State, Memphis, a ostatnio pracował w Filadelfii. Teraz, po 15 latach asystowania, po raz pierwszy samodzielnie obejmie zespół. Poza doświadczeniem, w czasie tych wszystkich lat zdobył też kilka cennych  znajomości. Ten wpis na Facebooku sprzed 4 lat należy do LeBrona Jamesa:

S/O my great friend Lloyd Pierce coaching for Philly in summer league. He's really good and is climbing that ladder. #LaFamilia

Opublikowany przez LeBron James 5 lipca 2014

“Mój dobry przyjaciel, Lloyd Pierce, będzie trenował Philly w lidze letniej. Jest naprawdę dobry i wspina się po szczeblach kariery.”

Czy to pomoże ściągnąć do Atlanty LeBrona Jamesa? Raczej nie. Ale fakt, że spędził dużo czasu w różnych klubach z różnymi ludźmi, pracując z różnymi trenerami, na pewno dał Piercowi dobre rozeznanie w tym, jak wygląda funkcjonowanie w różnych ligowych środowiskach. Czy poradzi sobie z prowadzeniem Hawks? Będzie to bardzo trudno ocenić, bo celem zespołu w najbliższym czasie zdecydowanie nie będzie wygrywanie.

 

Kopiuj link do schowka