Anthony Davis chce powrotu Cousinsa

02/11/2018
Anthony Davis DeMarcus Cousins Boogie Brow New Orleans Pelicans NBA Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

DeMarcus Cousins zasilił szeregi Golden State Warriors, lecz po sezonie najprawdopodobniej stamtąd odejdzie. Gdzie? Anthony Davis ma nadzieję, że do Pelicans.

Dobrze przeczytaliście. Anthony Davis pragnie powrotu Boogiego do Nowego Orleanu. Taką nadzieję, lider Pels wyraził po ostatnim starciu z Golden State Warriors:

Sponsor serwisu

“W przyszłym roku będzie wolnym agentem. Mam nadzieję, że znów zagramy razem.”

DMC nie rozstał się z klubem w najlepszych stosunkach, czując się niedoceniony i wręcz urażony niewielkim zainteresowaniem. Mimo wszystko AD chce jego powrotu, ponieważ uważa, że z DeMarcusem w składzie, Pelikany miałyby realną szansę powalczyć z Warriors podczas zeszłorocznych playoffs

“Jasne, ta cała sytuacja była gówniana. Czuję jednak, że budowaliśmy coś poważnego. Myślę, że gdyby on zagrał z nami w tej serii przeciwko Warriors, wszystko potoczyłoby się inaczej.”

Nietrudno zrozumieć motywację Davisa. Na pewno z Cousinsem obok grało mu się łatwiej. Anthony zdaje się jednak nie zauważać, że dopiero po kontuzji Boogiego, Pelikany zaczęły grać naprawdę dobrą koszykówkę, a przede wszystkim zaczęły wygrywać. Z Cousinsem w składzie mogłoby nawet nie dojść do żadnej serii z Warriors.

Może jednak Davis miał na myśli wspólną grę, ale poza bagnistą Luizjaną? W końcu spekulacje o jego odejściu pojawiają się już od dawna i tylko świetny start NOP uciszył je, choć tylko na chwilę. Podkoszowy Pels ucina jednak wszelkie dyskusje na ten temat:

“Mam jeszcze dwa lata do sezonu 2020-21. Przez ten czas zamierzam być tutaj i tylko to mnie interesuje. Wiem, że wszędzie słychać te plotki, ale nie wychodzą one ode mnie. Ja się skupiam na grze tutaj, byciu najbardziej dominującym graczem w lidze i zdobyciu mistrzostwa.”

Czy zatem finansowo jest możliwy powrót Cousinsa? Czysto teoretycznie tak, chociaż będzie to skomplikowana operacja. Czy chce tego ktokolwiek poza Davisem? Raczej nie. Sam Boogie chyba też niekoniecznie pragnie znów grać pod Alvinem Gentry:

Źródło: Twitter.com/Jim Park

Kopiuj link do schowka