Andre Roberson może nie wrócić na początek sezonu

26/08/2018
Roberson Sean Gardner/Getty Images

Andre Roberson to jeden z defensywnych filarów Oklahoma City Thunder – niestety, zdrowie może go na jakiś czas wykluczyć z gry.

Jeszcze ponad miesiąc temu Andre Roberson wypowiadał się, że jest na dobrej drodze by powrócić po kontuzji na początek nowego sezonu. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia tego roku obrońca Oklahomy City Thunder doznał zerwania ścięgna rzepki w lewym kolanie. Jednakże odmiennego zdania jest dziennikarz The Oklahoman – Brett Dawson, który dowiedział się po raz kolejny od samego zawodnika, że Andre brakuje do pełnego powrotu kilku miesięcy.

Sponsor serwisu

Roberson przypuszcza, że jego powrót do normalnej gry nastąpi pod koniec tego roku. Zawodnik Grzmotów chciałby bardzo wrócić jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale nie chce się spieszyć z podawaniem konkretnej daty. Jak sam zapowiedział, wróci gdy będzie w pełni gotowy.

Sam coach Billy Donovan wspomniał, że zespół nie naciska i nie przyspiesza powrotu na parkiet Andre. Chcą dać mu czas by doszedł do siebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę powagę kontuzji, której doznał.

„Znając historię tego typu kontuzji, niewielu zawodników wracało po niej w ten sam sposób. Jednak w dzisiejszych czasach i w dobie technologii a także medycyny to wszystko uległo zmianie.”

W tych słowach wypowiedział się Roberson dla stacji KABB Fox-29 i dodał, że sztab medyczny Thunder bardzo pomaga mu powrócić do pełnej sprawności. Powrócił także myślami do tamtego wieczoru w Detroit, kiedy doznał tego urazu:

„To było jak koszmar. Teraz pracuje każdego pojedynczego dnia by znów być tym samym graczem w defensywie i zwiększyć swój potencjał ofensywny by być lepszym mną.”

Warto wspomnieć, że Roberson to jeden z głównych filarów defensywy Thunder. Mimo zdobywania średnio tylko kilku punktów na mecz to jego gra w obronie jest po prostu bezcenna. Był liderem w blokach i przechwytach w Playoffs 2017 a także wszedł w skład All-Defensive Second Team 2017.

Gdy doznał kontuzji 27 stycznia Grzmoty zajmował wysokie 5 miejsce w lidze w defensive rating, oddając 103.1 pkt na 100 posiadań. W ostatnich 33 spotkaniach minionego sezonu bez Andre w składzie, OKC pozwolili zdobywać przeciwnikom blisko 107 punktów na 100 posiadań, co uczyniło ich drużyną w połowie stawki. Miejmy nadzieję, że po tak poważnej kontuzji Roberson wróci do pełni zdrowia i za jakiś czas będziemy go mogli znów podziwiać na parkietach ligi NBA.

 

Kopiuj link do schowka