Anderson w Grizzlies, Pachulia w Pistons

09/07/2018
arithmetic shows

Kolejne zmiany zaszły na horyzoncie NBA. Nowe drużyny znaleźli Zaza Pachulia i Kyle Anderson. Środkowy Warriors przenosi się do Pistons, natomiast skrzydłowy Spurs zagra w Memphis.

Pachulia był niezastrzeżonym wolnym agentem i praktycznie przesądzone było jego odejście z Warriors. Gruziński środkowy dogadał się w sprawie rocznego kontraktu z Detroit Pistons. Podczas jego obowiązywania zarobi on 2,4 miliona dolarów.

Sponsor serwisu

Zaza rozegrał ostatnie dwa sezony w Golden State za każdym razem wygrywają mistrzostwo. O ile jednak w pierwszym roku, center był kluczową postacią drużyny, o tyle w zakończonych niedawno rozgrywkach jego rola była już mniejsza. Jeszcze w sezonie regularnym rozpoczął ponad 50 meczów w pierwszej piątce, lecz w playoffs całkowicie wypadł z rotacji grając łącznie 26 minut. W Detroit będzie zmiennikiem Andre Drummonda. Czy jego doświadczenie okaże się pomocne?

Pomocna na pewno będzie gra Kyle’a Andersona w Memphis. Skrzydłowy był zastrzeżonym wolnym agentem, lecz zgodnie z doniesieniami, Spurs nie zamierzają wyrównać oferty za swojego zawodnika. Tym samym Kyle zarobi 37 milionów dolarów w przeciągu 4 lat w Grizzlies.

W Memphis Anderson najprawdopodobniej otrzyma rolę wyjściowej trójki. Z pewnością będzie to progres dla Miśków na tej pozycji, po kolejnych nieudanych rozgrywkach Parsonsa. Były już zawodnik SAS dał się poznać przede wszystkim jako dobry obrońca, ale też spokojny i inteligentny gracz. Czasem można odnieść wrażenie, że Anderson gra w slow motion, lecz zawsze jakoś znajduje on drogę do kosza.

Kopiuj link do schowka