Koby Altman zadowolony z transferów

09/02/2018
fot. Phil Long/AP

Cleveland Cavaliers wczoraj zrobiło prawdziwe przemeblowanie. Koby Altman nie bał się wymienić pół składu, żeby ratować zespół. GM Cavs jest zadowolony ze swoich poczynań, przynajmniej na ten moment.

Sześciu graczy opuściło zespół, przybyło czterech. Dawno żaden zespół liczący się w walce o tytuł, nie wykonał tylu zmian w połowie sezonu. Generalny Menadżer Kawalerii, Koby Altman uważa jednak, że tak wielkie roszady były jedynym możliwym rozwiązaniem.

„Czułem jakbyśmy wolno maszerowali ku przepaści i zdecydowanie nie chciałem być tego częścią.

Cavaliers odmłodzili skład i z pewnością oczyścili nieco atmosferę w szatni. Te zmiany były potrzebne, jeśli drużyna ma budować zwycięską kulturę:

„Myślę, że zmiany głównie dotyczą kultury naszej organizacji. Domyślam się, że wiele osób, które były blisko naszego zespołu, szczególnie podczas konferencji prasowych, dostrzegały brak energii i entuzjazmu. To było bardzo rozczarowujące.

Najgłośniejsze trade’y to z pewnością oddanie Thomasa i Wade’a. Koby niechętnie dokonał obu transakcji, lecz kierował się dobrem zespołu:

„Nie chciałem tego zrobić. Jeśli sprowadzasz gracza tego kalibru co IT to chcesz, żeby to zadziałało.

Jednakże, zarząd doszedł do wniosku, że Isaiah nie wpasował się najlepiej do koncepcji:

„Mieliśmy okazję przyjrzeć się temu przez ostatni miesiąc z hakiem i podjąć decyzję, czy to pasuje do naszej koncepcji.

W przypadku Wade’a, Altman podkreślił, że obrońca prawdopodobnie straciłby większość minut na rzecz nowych nabytków, zatem postawił sprawę jasno:

„Powiedziałem sobie: Czy to jest w porządku w stosunku do Dwyane’a? Czy dlatego podpisał z nami kontrakt?

Co istotne, przed oddaniem Dwyane’a do Heat, GM skonsultował tą decyzję z LeBronem, gdyż wiedział jak bliskie relacje ich łączą.

Koby jest podekscytowany nowym składem Cleveland i wierzy, że świeża krew pozwoli nam zobaczyć odmłodzonego LeBrona:

„Jestem bardzo podekscytowany nowymi zawodnikami i tym co przynoszą do drużyny. Myślę, że będziemy grali z większą energią i wróci przyjemność, nam z gry, a kibicom z oglądania.

„Myślę, że dzięki temu zobaczymy odmłodzonego LeBrona i to jest kluczowe. Nie chcę powiedzieć, że nie wierzył w tą grupę zawodników, którą mieliśmy, bo to nieprawda. Ale chcę znowu zobaczyć radość w jego grze.

Średnia wieku graczy, którzy przyszli do Cavs jest prawie 4 lata niższa niż tych, którzy odeszli. Są nie tylko młodsi, ale też dalece bardziej atletyczni.

Cleveland zatem odmłodzili skład, nie tracąc przy tym picku od Nets. Czy ta nowa, odmieniona ekipa ma zatrzymać LBJ w Ohio? Czy może Altman przygotowuje się już na życie po odejściu Króla?

Kopiuj link do schowka