Znani kandydaci na trenera Pistons

Czerwiec 06 14:13 2011 Wydrukuj wpis

Dzień po tym jak oficjalnie ogłoszono rozstanie z Johnem Kuesterem jako trenerem Pistons, pojawiają się już spekulacje kto przejmie jego stanowisko. Przypomnijmy, że Kuester dostał do prowadzenia trudną drużynę, z wieloma kapryśnymi zawodnikami, którzy szczyt swojej kariery mają już za sobą. Mimo, że na papierze drużyna wyglądała naprawdę dobrze, to w trakcie swojego 2-letniego pobytu w Motown wygrał zaledwie 57 ze 164 spotkań. Jego kolejnym miejscem pracy będzie Los Angeles, gdzie po raz drugi w karierze będzie asystentem Mike’a Browna.

Jeszcze 4 sezony temu, gdy w drużynie był Chauncey Billups, Pistons grali w finale konferencji, do którego docierali 6 lat z rzędu. Dwa razy grali w finale NBA, raz zdobywając tytuł w 2004 roku. Wszystko zaczęło się sypać od momentu oddanie Big Shota do Nuggets za Allena Iversona. Powierzono wtedy funkcję pierwszego rozgrywającego Rodneyowi Stuckeyowi, któremu daleko do klasy Billupsa i marsz Pistons w dół rozpoczął się bardzo szybko.

Drużyna zatraciła to, z czego słynęła przez te 7 lat sukcesów, czyli konsekwencja w grze zarówno w ofensywie, jak i w obronie. W końcu to obrona była ich znakiem rozpoznawczym zarówno w ostatnich latach, jak i w końcówce lat 80. gdy jako Bad Boys wygrywali ligę dwukrotnie.

Z tego co podają źródła związane z ligą, Pistons będą szukać trenera, który na pierwszym miejscu stawia defensywę i pozwoli odzyskać dawny charakter drużynie. Jest to o tyle ważne, że kibice są przyzwyczajeni do takiego grania. Podobnie było w Nowym Jorku, gdzie kibice też najlepiej pamiętają lata panowania w Wielkim Jabłku Pata Riley, za którego czasów drużyna była świetna w obronie i dzięki niej dotarła aż do finałów.

A skoro takie nakierowanie, to niektórzy kandydaci nasuwają się sami. Tak jest w przypadku chociażby Mike’a Woodsona, który ostatnie kilka lat pracował w Atlanta Hawks, a teraz jest wolnym strzelcem. Mówi się także o asystencie w Bucks – Kelvinie Sampsonie. Szanse mają też Mark Jackson, który obecnie komentuje finały NBA i były Bad Boy – Bill Laimbeer.

zobacz więcej wpisów

O autorze wpisu

Piotr Zarychta
Piotr Zarychta

Pierwszy raz NBA obejrzałem w 1991 roku. W 2011, czyli 20 lat później napisałem pierwszy tekst, otwierając ZkrainyNBA. Przez kilka miesięcy pisałem na 2taktach, by wrócić na stare śmieci. Nałogowo lubię wstawać za wcześnie dla 95% społeczeństwa, byle tylko obejrzeć jak 10 facetów próbuje trafić do kosza.

Zobacz więcej wpisów
Dodaj komentarz

0 Comments

Jeszcze nie skomentowano

Zostań tym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Twój adres e-mailowy nie zostanie opublikowany. Także inne dane nie zostaną upublicznione trzecim stronom.
Wszystkie pola są obowiązkowe.