Wymiana na linii Pacers – Warriors

19/12/2011

Brandon Rush

Indiana Pacers i Golden State Warriors dogadały się w sprawie wymiany Brandona Rushaza Louisa Amundsona.

Sponsor serwisu

W ten sposób obie drużyny uzupełniają ostatnie braki w swoim składzie. Pacers bardzo się wzmocnili pod koszem w trakcie offseason. Największym wzmocnieniem jest oczywiście David West, ale pod koszem pojawił się także Jeff Pendergraph. Teraz dołączy do nich jeszcze Amundson.

Problemem podkoszowych Pacers są jednak kontuzje. West nie dokończył poprzedniego sezonu z powodu zerwania więzadeł krzyżowych, a Pendergraph nie zagrał ani razu w tamtych rozgrywkach. Dlatego też w drużynie stwierdzili, że muszą mieć jeszcze większą rotację na pozycjach podkoszowych, stąd też pomysł ściągnięcia Amundsona.

Oddanie Rusha nie boli Pacers, bo przed sezonem pozyskali z San Antonio Spurs George’a Hilla, który będzie grał na jego pozycji, a dodatkowo liczą na dalszy rozwój Paula George’a, który też może grać między pozycjami 2/3.

Z kolei Warriors po pozyskaniu Kwame Brownamają pod kosz już kilku graczy, którzy byliby w rotacji przed Amundsonem. Są tam przecież jeszcze David Lee, Ekpe Udohi Andris Biedrins. Natomiast na obwodzie zdecydowanie Rush przyda się Warriors.

Poza trójką Stephen Curry, Monta Ellis, Dorell Wrightsą tylko debiutanci Charles Jenkinsi Klay Thompson. Krótko mówiąc obie strony wygląda na to, że zyskały na tej wymianie.

 

Kopiuj link do schowka