Emmanuel Mudiay zagra w Nowym Jorku

08/02/2018
Emmanuel Mudiay

Do końca trade deadline zostało już naprawdę niewiele czasu i generalni menadżerowie robią co mogą, aby maksymalnie wykorzystać potencjał transferowy swoich zespołów.

W kolejnej wymianie tego gorącego wieczoru wzięły udział drużyny z Denver, Dallas oraz Nowego Jorku. Każda z nich oddała i przygarnęła po jednym zawodniku. W ten sposób Emmanuel Mudiay wylądował w Wielkim Jabłku, Devin Harris zawita do Denver, natomiast nowym zawodnikiem pod skrzydłami Marca Cubana zostanie Doug McDermott.

Harris i McDermott po tym sezonie zostaną wolnymi agentami, natomiast Mudiayowi debiutancki kontrakt zakończy się po następnych rozgrywkach. O transferze Mudiaya mówiło się już od jakiegoś czasu i z pewnością będzie to dla niego nowa szansa po tym jak utknął w niebycie w rotacji Mike’a Malone’a. Harris to już weteran, na dodatek średnio produktywny, więc może zostać co najwyżej mentorem dla swoich młodszych kolegów. McDermott został wydraftowany w 2014 roku i jeśli liczyć Denver Nuggets, którzy wybrali go w naborze i tego samego dnia oddali do Chicago Bulls, będzie to już jego piąty klub NBA. W sumie na przestrzeni ostatniego roku grał dla Bulls, OKC, Knicks, a teraz zawita do Teksasu. Mam wrażenie, że to jednak nie koniec jego podróży.

Nuggets dostaną też drugorundowy pick draftu 2018 od Knicks, a Knicks dostali z kolei drugorundowy pick od Denver.


Kopiuj link do schowka