Wizards uzupełniają ławkę

04/07/2016
Trey Burke

Washington Wizards nie obijają się w trakcie tego off-season. Po zakontraktowaniu Bradleya Beala i Iana Mahimiego, Wizards pozyskali: Andrew Nicholsona, Treya Burke’a i Tomasa Satoransky’ego.

Wizards chcieli zatrudnić Ryana Andersona, albo Darrella Arthura na pozycji silnego skrzydłowego, ale obydwaj wybrali inne oferty (Anderson trafił do Rockets, a Arthur został w Nuggets).

Andrew Nicholson w poprzednim sezonie notował średnio 6.9 punktu i 3.6 zbiórki w 14.7 minuty gry. Mimo tego, Magic zwolnili go z oferty kwalifikacyjnej dając jasno do zrozumienia, że nie chcą 26-latka. Sam Nicholson zarobi 26 milionów dolarów w 4 lata gry (czwarty rok umowy będzie opcją zawodnika). Nicholson ma był pierwszym zmiennikiem Markieffa Morrisa. Oznacza to, że najprawdopodobniej z klubem pożegna się Nene.

Kolejnym wzmocnieniem Wizards jest wymiana, w której pozyskali z Utah Jazz Treya Burke’a, oddając do Salt Lake City wybór w drugiej rundzie draftu 2021. O ewentualnym transferze zaczęto mówić, kiedy Jazz pozyskali George’a Hilla. W tej sytuacji oprócz Burke’a i Hilla na pozycji rozgrywającego Utah miało jeszcze Dante Exuma, Raula Neto i tylko kwestią czasu było wymienienie któregoś z tej czwórki.

Poprzedniego sezonu Burke nie może zaliczyć do udanych. Ani razu nie wystąpił w startowej piątce, a jego średnie minut spędzonych na parkiecie spadły z 30 do 21. Mimo tego Burke notował solidne 10.6 punktu (41.3% z gry, 34.4% za trzy), 2.3 asysty i 1.8 zbiórki na mecz. Dla Burke’a przenosiny do Waszyngtonu oznaczają szansę na nowy start, ale w roli zmiennika Johna Walla.

Ostatnim wzmocnieniem Wizards będzie Tomas Satoransky. Czech ma za sobą udany sezon w lidze hiszpańskiej, gdzie notował średnio 10.7 punktu (56.7% z gry i 43.9% a trzy), 4.3 asysty i 3 zbiórki w 24.3 minuty gry. Wizards wybrali Satoransky’ego w drafcie w 2012 roku z 32 wyborem. Czech może grać zarówno jako rozgrywający, jak i rzucający obrońca. Posiada bardzo dobry rzut z wyskoku, nie boi się wejść pod kosz, nie ma też problemu z rozgrywaniem. Satoransky będzie solidnym wsparciem z ławki rezerwowych na pozycjach obwodowych. Z Wizards podpisał trzyletni kontrakt warty 9 milionów dolarów.

Kopiuj link do schowka