Wizards próbują wymienić Marcina Gortata!

06/02/2018
marcin gortat

Zgodnie z informacjami od Briana Windhorsta z ESPN, Washington Wizards są zaangażowani w rozmowy z innymi klubami na temat potencjalnej wymiany, której uczestnikiem miałby być Gortat.

Washington Wizards nie rozgrywają najlepszego sezonu, a na dodatek kontuzjowany pozostaje John Wall. Dlatego stołeczny klub szuka wzmocnień „na teraz”, starając się nie wiązać żadnym potencjalnym kontraktem na dłuższy czas. Oznacza to, że Wizards mogliby chcieć wymienić Gortata za gracza, który jest już na ostatnim roku kontraktu. Przypomnijmy, że Marcin swoją umowę kończy dopiero po sezonie 2018/19 – do tego czasu zarabia około 13 milionów dolarów za sezon.

Gortat ma już prawie 34 lata i niestety coraz bardziej widać w grze jego wiek. Obecny sezon nie należy z jego strony do najbardziej udanych – po raz pierwszy od 7 lat notuje poniżej 10 punktów i poniżej 8 zbiórek. Marcin Gortat to jednak wciąż podkoszowy z ciekawym zestawem umiejętności, który mógłby pomóc niejednej drużynie. Mówi się, że Wizards są zainteresowani wyciągnięciem DeAndre Jordana – cóż, kto nie jest. Jak mieliby go wyciągnąć przy pomocy Gortata? Dobre pytanie. W każdym razie istnieje możliwość, że do czwartku Marcin Gortat zmieni swoje barwy klubowe.

Kopiuj link do schowka