Typer ZKNBA – Czy Rakiety kiedyś wylądują?

17/12/2017
fot. Eric Christian Smith/Associated Press

Houston Rockets udowadniają całemu światu, że są w stanie wygrać z każdym. Chicago nie potrafi nawet dobrze tankować, nie dziwi fakt, że chcą Mirotica sprzedać. Kawhi jeszcze do końca nie wrócił, LeBron to true MVP. Nasz najnowszy typer porusza wszystkie te kwestie.

Na początek tabela. Czołówka jest niezwykle wyrównana, każdy tydzień może przynieść przetasowania i zmianę miejsca o kilka oczek, coś pięknego, oby tak dalej.

 1. Wojtek Filipek – 33 pkt
 2. Arkadiusz Zdeb – 33 pkt
 3. Krzyś Bajkowski – 31 pkt
 4. Gadek – 31 pkt
 5. Krzych – 31 pkt
 6. Remi – 30 pkt
 7. SC30 – 29 pkt
 8. TrollikMastaKillah – 29 pkt
 9. Wojtas011 – 28 pkt
 10. Petrzylson – 27 pkt
 11. Wiktor Krogulec – 27 pkt

Zasady są takie same jak zawsze. Wyniki należy podać w komentarzach do 22 czasu polskiego w poniedziałek 18 grudnia. Jedziemy!

 

Chris Paul, jak wiadomo nie przegrał jeszcze spotkania w tym sezonie. Jego Rockets to obecnie najgorętsza drużyna ligi. I choć nie wszyscy się spodziewali aż takich sukcesów Rakiet, to jednak jakimś ogromnym zaskoczeniem to nie jest. Jednakże, jest jeszcze jeden zawodnik, który rozgrywa dotychczas same wygrane potyczki i tutaj zaskoczenie faktycznie jest spore. Nikola Mirotic i jego Bulls mają serię pięciu spotkań bez porażki, a duża w tym zasługa Czarnogórca z hiszpańskim paszportem. Czy któryś z dwójki Paul&Mirotic poniesie porażkę w tym tygodniu? A jeśli tak to który pierwszy?

Na drugim biegunie znajduje się z kolei gwiazda Spurs. Kawhi Leonard nie wygrał jeszcze meczu, choć w jego wypadku była to próbka zaledwie dwóch spotkań. W tym tygodniu z pewnością Kawhi przełamie tą serię, w końcu to Spurs. Niewiadomą jest tutaj postawa skrzydłowego. Czy w tym tygodniu (LAC, PTB, Utah) Kawhi wróci do dobrej dyspozycji i rzuci 25 lub więcej punktów?

Philadelphia 76ers po gorącym początku sezonu nadziała się na ścianę i częściej zaczęły pojawiać się porażki niźli zwycięstwa. I tak w ostatnich 10 meczach Simmons i spółka zanotowali zaledwie 3 zwycięstwa. Owocem tego stał się bilans 14-14 i 10 miejsce na Wschodzie. Brown musi pobudzić swoich grajków, żeby pierwsza ósemka im nie uciekła za daleko. Czy zrobi to już w tym tygodniu? Czy 76ers wrócą w tym tygodniu (vs Chicago, Sacramento, Toronto) na miejsce premiowane awansem do playoffs?

Podobnie inna młoda drużyna ma pod górkę. Przed Lakers stoi prawdziwy test w tym tygodniu. Ich terminarz to Golden State, Houston i po raz kolejny Warriors. A przecież ich ostatni pojedynek to starcie z Cavs. Liga nie rozpieszcza jeziorowców, ale z drugiej strony młode koty może pokuszą się o jakąś niespodziankę? Ile spotkań w tym tygodniu wygra LAL?

LeBron James w ostatnich 5 spotkaniach zaliczył 3 triple-double. King James wygląda obecnie jak koszykarski odpowiednik Benjamina Buttona. W nadchodzącym tygodniu czeka go jednak poważny test, gdyż wybiera się do Milwaukee, gdzie czeka na niego godny następca tronu i człowiek o równie szalonych możliwościach fizycznych. Giannis Antetokounmpo i jego Bucks nie są w najlepszej dyspozycji, ale mecz przeciw Królowi z pewnością obudzi w nich nowe siły. Czy w tym starciu psychopatów padnie triple-double (dotyczy wszystkich zawodników, nie tylko tej dwójki)?

Kopiuj link do schowka