Popovich i Spoelstra najlepszymi trenerami lutego
fot. Flickr

Marzec 2nd, 2017
Spoelstra poprowadził Heat do bilansu 8-3 w lutym, drugiego najlepszego w konferencji wschodniej. Heat grali tylko 4 mecze u siebie (3-1), a aż 7 na wyjeździe (5-2). Pierwsze 5 spotkań padło łupem Heat, wydłużając serię do 13 kolejnych wygranych, najdłuższej w obecnym sezonie w NBA, a także trzeciej najdłuższej w historii Heat. Wygrali też 3 z ostatnich 4 meczów, za każdym razem pokonując drużynę z czołowej ósemki swojej konferencji (Rockets, Hawks i Pacers.

Popovich poprowadził Spurs do bilansu 8-2, notując 6-2 na wyjeździe i 2-0 u siebie. Spurs zakończyli miesiąc 4 kolejnymi zwycięstwami, wszystkimi na wyjeździe. 4 lutego po zwycięstwie z Denver Nuggets Popovich zanotował 1128 zwycięstwo w karierze i wyprzedził Jerry’ego Sloana, awansując na pierwsze miejsce wszech czasów wśród wygranych z jednym zespołem. 13 lutego wygraną z Pacers zapewnił drużynie 20. kolejny sezon z dodatnim bilansem.

Pozostali nominowani w tym miesiącu to: Tyronn Lue z Cavs, Stan van Gundy z Pistons, Steve Kerr z Warriors, Mike D’Antoni z Rockets, David Fizdale z Grizzlies, Billy Donovan z Thunder, Quin Snyder z Jazz i Scott Brooks z Wizards.