Larry Sanders dołączy do Cavs
Milwaukee Bucks center Larry Sanders takes court to face the Denver Nuggets in the first quarter of an NBA basketball game in Denver on Wednesday, Feb. 5, 2014. (AP Photo/David Zalubowski)

Marzec 14th, 2017

Niedawno na łamach naszego portalu mogliście przeczytać o możliwym powrocie Larry’ego Sandersa do NBA. Dzisiaj już wiemy, że jego comeback stał się rzeczywistością.

ESPN poinformował wczoraj, że były środkowy Milwaukee Bucks, który przez ostatnie dwa lata zrobił sobie przerwę od koszykówki, podpisał kontrakt z obecnymi mistrzami NBA, Cleveland Cavaliers. Jego umowa jest ważna do końca obecnego sezonu oraz posiada opcję zespołu na kolejne rozgrywki.

Cavs zdecydowali się na podpisanie Sandersa po tym jak Andrew Bogut złamał piszczel po dwóch minutach gry w trykocie winno-złotych w meczu przeciwko Miami Heat w zeszłym tygodniu. Australijczyk od razu został zwolniony, dzięki czemu w składzie znalazło się wolne miejsce.

W czasie 233 spotkań, które rozegrał dla Bucks w latach 2010-2014, Sanders notował średnie na poziomie 6.5 punktu, 6.1 zbiórki oraz 1.8 bloku. Pod względem statystycznym jego najlepszym sezonem były rozgrywki 2012/2013, kiedy jego średnie były bliskie double- double oraz zajął drugie miejsce w lidze pod względem bloków ( 2.8 bloku na mecz).