Kevin Love kontuzjowany
kevin-love-ftr-042315_wpjp86vjxtqz1lpdo12prs6vo

Luty 14th, 2017

Nie mają łatwo obrońcy tytułu. Po tym jak ze składu z powodu kontuzji kciuka wypadł jakiś czas temu J.R.Smith, teraz kontuzji lewego kolana doświadczył Kevin Love. Silny skrzydłowy urazu doznał w sobotnim meczu z Denver Nuggets(16 punktów, 9 zbiórek). Skarżył się na ból w kolanie i na jego opuchnięcie.

W niedzielę był poddany rezonansowi magnetycznemu. Badanie nie wykazało uszkodzenia żadnych struktur.  Początkowo miał nie grać tylko w jednym spotkaniu, dziś przeciwko Timberwolves. Teraz wiemy, że opuści dużo więcej.  Love, który nie grał w niektórych spotkaniach z powodu bólu pleców otrzymał przed sobotnim meczem koszulkę  na niedzielny All-Star Game.

Sytuacja Love’a skomplikowała nieco sprawy Cavaliers, którzy powoli odzyskiwali właściwy rytm po bilansie 7-8 w styczniu. Wygrali ostatnie 5 z 6 spotkań i prowadzili nadal w Konferencji Wschodniej o dwa wygrane spotkania przed Boston Celtics.

Nie było pewne czy przez kontuzję kolana Kevin zagra w Meczu Gwiazd w Nowym Orleanie. Teraz już wiemy, że nie zobaczymy w nim silnego skrzydłowego ekipy z Ohio. Będzie musiał się poddać zabiegowi atroskopii kolana(usunięciu luźnych fragmentów ciała) i opuści przez to aż 6 tygodni. Cavs będą musieli sobie radzić bez niego przez większą część pozostałości sezonu regularnego.

Jak powiedział trener Lue „Kontuzje są cześcią gry i się zdarzają. Najważniejszą rzeczą dla nas jest to, że wykryliśmy ją wystarczająco wcześnie. Kevin może się poddać operacji i być gotowy powrócić na playoffy. Więc cieszę się, że wykryliśmy to  wcześnie”.

W tym sezonie Love zdobywa średnio 20 pkt, 11.1 zb w 3 sezonie z aktualnymi mistrzami NBA. Bez niego więcej minut dostaną  Channing Frye, Richard Jefferson,  i Tristan Thompson i być może Derrick Williams, pracujący póki co na 10-dniowym kontrakcie.