Jose Calderon w Hawks
JoseCalderon0000

Marzec 4th, 2017
Jak poinformował Marc Stein z ESPN.com, Atlanta Hawks zdecydowali się zatrudnić Jose Calderona, żeby ten zapełnił ostatnie wolne miejsce w składzie drużyny. Hiszpan pierwotnie miał trafić do Golden State Warriors, po tym jak porozumiał się z Los Angeles Lakers w sprawie wykupienia kontraktu.

Warriors podpisali z nim kontrakt we środę, ale po kilku godzinach zwolnili go, dając mu wciąż szansę na podpisanie umowy z zespołem, który będzie grał w playoff. Według reguł NBA bowiem zawodnik, który został zwolniony w trakcie rozgrywek, może zagrać w play-off, o ile rozwiązał poprzedni kontrakt przed 1 marca.

Hawks mogą teraz albo wziąć Calderona na kontrakcie, który dali mu Warriors (400 tysięcy dolarów do końca sezonu) i mają na to czas do 17:00 w sobotę. Mogą też poczekać aż ten termin minie, wtedy Warriors mu płacą te pieniądze, a Hawks oferują nowe, niekoniecznie takie same pieniądze.

Calderon w tym sezonie grał tylko w barwach Lakers. Wystąpił w 24 meczach, średnio po 12,2 minuty na mecz. Notował w tym czasie średnio 3,3 punktu, 1,7 zbiórki i 2,1 asysty.