Ibaka w Kanadzie!
Orlando Magic forward Serge Ibaka looks to pass the ball against the Chicago Bulls during the first half of an NBA basketball game, Monday, Nov. 7, 2016, in Chicago. (AP Photo/Kamil Krzaczynski)

Luty 14th, 2017

Jak poinformował Adrian Wojnarowski z Yahoo.com, doszło do wymiany pomiędzy Orlando Magic a Toronto Raptors. Do Kanady wysłany został Serge Ibaka, natomiast na Florydę powędrował Terrence Ross oraz pick pierwszej rundy draftu 2017 roku.

W czerwcu zeszłego roku Kongijczyk z hiszpańskim paszportem został wytransferowany ze swojego macierzystego klubu, Oklahoma City Thunder. Miał on być wzmocnieniem dla Magic, którzy próbowali po kilku latach posuchy wrócić do Playoffs. Momentami zespół naprawdę wyglądał dobrze, jednak koniec końców klub zajmuje teraz przedostatnie miejsce w tabeli konferencji wschodniej a marzenia a PO już dawno odpłynęły. Ponadto wspominano o tym, że Ibaka blokuje rozwój młodego skrzydłowego Aarona Gordona. Magicy dostali w zamian Terrence’a Rossa oraz pick pierwszej rundy, jednak spośród dwóch wyborów pierwszorundowych, które posiadało Toronto, na Florydę powędrował ten niższy.

O lepszą pozycję walczą natomiast Toronto Raptors, którzy po bardzo dobrym początku rozgrywek, teraz zaliczają dołek, wygrywając zaledwie cztery z ostatnich czternastu spotkań. Od jakiegoś czasu mówiono, że potrzebują oni wzmocnienia na pozycji silnego skrzydłowego. Patrick Patterson ma ostatnio problemy z urazami, a jego numerki też nie porażają. Ibaka może być dobrym wyborem w obecnej sytuacji. Masai Ujiri już zadeklarował, że w lato będzie chciał podpisać z nim nowy kontrakt. W tym sezonie notuje średnie na poziomie 15.1 punktu, 6.8 zbiórki i 1.6 bloku na mecz w 30 i pół minuty spędzane na parkiecie. Trafia on 49% rzutów z gry oraz 39% prób zza łuku co jest najlepszym jego wynikiem w karierze.